Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-09-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Młodzi kierowcy nie muszą wydawać majątku na OC - Mubi podpowiada, jak znaleźć tańszą polisę

2019-08-01 10:04:07 Artykuł partnera 2679


fot

Według danych opublikowanych na stronie mubi.pl w ciągu ostatnich 30 dni kierowcy z Bielska-Białej płacili za swoje OC średnio 464 zł. To dużo mniej, niż mieszkańcy części innych miejscowości województwa śląskiego, takich jak chociażby Częstochowa (625 zł), Lubliniec (809 zł) czy Poręba (1455 zł). Niestety mamy tu do czynienia z cenami uśrednionymi, które nijak mają się do rzeczywistości, gdy pod uwagę weźmiemy na przykład młodych użytkowników dróg. Według danych z kalkulatora OC Mubi średnia cena OC w segmencie kierowców 18-25 lat wyniosła aż 1652,10 zł. To bardzo dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że młode osoby są dopiero na początku swojej zawodowej kariery i często nie zarabiają jeszcze dużych pieniędzy. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób znaleźć mogą oni dla siebie tańszą polisę OC.

Rankingi OC, kalkulatory na stronach towarzystw i bardziej zaawansowane narzędzie

Jeśli Ty również jesteś młodym kierowcą, prawdopodobnie wiesz już, że wysokość składek OC podawana w różnego rodzaju rankingach ubezpieczeń może wprowadzać w błąd. Aby dokładnie sprawdzić, ile za swoją polisę zapłacisz, musisz skorzystać z narzędzia, które do stworzenia oferty wykorzysta dane dotyczące Ciebie i Twojego auta. Taką możliwość dają kalkulatory ubezpieczeniowe, znajdujące się na witrynach większości towarzystw. Niestety - aby sprawdzić cenę OC w każdym kolejnym towarzystwie, formularz wypełnić musisz od nowa. A ponieważ za każdym razem trwa to parę minut, możesz stracić masę czasu. Na szczęście w Internecie dostępne jest inne, bardziej zaawansowane narzędzie.

Porównywarka ubezpieczeń

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie propozycje polisy mają dla Ciebie sprawdzone i godne zaufania towarzystwa ubezpieczeniowe, zdecyduj się na szybkie porównanie OC na mubi.pl. Mubi to darmowe narzędzie, którego działanie wyjaśnia w reklamie telewizyjnej znany rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. To porównywarka ubezpieczeń, w której formularz wypełniasz tylko raz, a ofert polisy otrzymujesz co najmniej kilka (zwykle więcej). Co istotne, korzystanie z niej jest darmowe, a po otrzymaniu ofert nie jesteś zobowiązany do zakupu którejkolwiek z nich. 

To użytkownik porównywarki decyduje, czy dana oferta OC spełnia jego oczekiwania, przede wszystkim pod względem ceny. Zwykle okazuje się, że znajduje to, czego szukał, ale nigdy nie ma obowiązku, by sfinalizować zakup. Choć oczywiście może to zrobić i najczęściej robi, bo ceny OC, które otrzymuje dzięki porównywarce są naprawdę atrakcyjne - mówi doradca klienta Mubi.

Czym kierować się przy zakupie polisy OC?

Jak zapewne wiesz, zakres OC reguluje ustawa i zawsze działa ono w taki sam sposób, zatem to cena polisy powinna być dla Ciebie głównym kryterium, jakie powinieneś brać pod uwagę przy jej zakupie. Im mniej zapłacisz - tym lepiej. Różnego rodzaju dodatki do OC, jakie często oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, by zachęcić do zakupu, są oczywiście czymś bardzo miłym, jednak rzadko zrównoważą nazbyt wysoką cenę, jakiej ubezpieczyciel za swoją polisę zażąda. 

Pan Adam, 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej, właściciel czteroletniego Renault Clio, o porównywarce ubezpieczeń dowiedział się ze spotu reklamowego. A ponieważ jego aktualna polisa właśnie się kończyła, postanowił narzędzie wypróbować. 

Przez ostatnie dwa lata miałem OC w dużym, znanym towarzystwie. Broker zapewniał mnie, że to najlepsza polisa na rynku, a ja czułem się w jakiś sposób wyróżniony. Ale kiedy trafiłem na stronę porównywarki i wypełniłem formularz, dostałem oferty OC tańsze o kilkaset złotych. Nie chciałem jednak oszczędzać na czymś tak ważnym, jak ubezpieczenie. Dopiero konsultant Mubi, do którego zadzwoniłem, wyjaśnił mi, że sposób działania OC nie zmienia się w zależności od towarzystwa. Krótko mówiąc, przez ostatnie lata nieźle przepłacałem... Na szczęście teraz mam polisę tańszą o prawie 400 zł, a znalazłem ją właśnie dzięki porównywarce. No i kupiłem online - mówi pan Adam.

Dlaczego ceny OC w porównywarce są tak niskie?

Niskie ceny OC w porównywarce ubezpieczeń to przede wszystkim efekt tego, że polisę nabywasz przez Internet. Towarzystwa wiedzą, że to ogromny rynek i starają się obniżać wysokość składki, bo przede wszystkim w ten sposób mogą skłonić klientów do zakupu. No i jawić się jako konkurencyjne. Porównywarka aktualizuje dane na bieżąco, zaciągając je od współpracujących z nią firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu oferty, które otrzymasz, będą nie tylko idealnie dopasowane do Twojego przypadku (tworzone są na podstawie danych, które podajesz w formularzu), ale też zawsze aktualne. Oznacza to, że nie ominą Cię również ograniczone w czasie promocje, których w sieci jest naprawdę sporo. Często są one przeznaczone wyłącznie dla osób, które nabywają polisę online. 

Nie tylko młody wiek...

Jak już wspominaliśmy, jako młody kierowca musisz przygotować się na to, że za swoje OC zapłacisz więcej, niż starsi użytkownicy dróg. Choćby dlatego, że Ci drudzy mają nierzadko duże, wypracowane przez lata zniżki za bezszkodową jazdę. Z drugiej strony Twój młody wiek to nie jedyne kryterium, które wpływa na cenę polisy. O tym, co jeszcze o niej decyduje oraz o sposobach na obniżenie składki przeczytasz w przygotowanym przez eksperta Mubi poradniku "Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy i jak zapłacić mniej?". Znajdziesz w nim również m.in. informacje o tym, z jakich powodów młodzi kierowcy płacą wyższe składki OC i które firmy ubezpieczeniowe oferują dla nich tańsze polisy. 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Bielskie Drogi. Policja zapowiada akcję NURD
  2022-09-26

  Bielskie Drogi. Policja zapowiada akcję NURD

  Bielskie Drogi. Policja zapowiada akcję NURD

  Bielskie Drogi. Policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych
  2022-09-08

  Bielskie Drogi. Policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych

  Policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych

   Popularne Artykuły


   100-lecie BKS. Imponująca wygrana bialskiej Stali w meczu z VFL Wolfsburg!
   2022-09-24

   100-lecie BKS. Imponująca wygrana bialskiej Stali w meczu z VFL Wolfsburg!

   Imponująca wygrana bialskiej Stali w meczu z VFL Wolfsburg!

   Bielsko-Biała: Są pieniądze na dodatek węglowy
   2022-09-23

   Bielsko-Biała: Są pieniądze na dodatek węglowy

   Na konto Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wpłynęły pieniądze potrzebne do jego wypłacani...

   Żywiec. Tragiczny wypadek na S1
   2022-09-21

   Żywiec. Tragiczny wypadek na S1

   W wyniku zdarzenia 37-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i pomimo wysiłków ratowników me...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO