Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-05-18

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Leasing leasingowi nierówny – sprawdzamy, który jest bardziej opłacalny

2020-09-29 10:14:19 Artykuł Partnera 5412


Leasing

Zastanawiasz się nad wzięciem samochodu w leasing? Jest to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto rozważyć tę formę finansowania. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną opcję, musisz porównać oferty. Pozwoli to dopasować produkt nie tylko do potrzeb, ale i sytuacji materialnej. Sprawdź, jak wybrać korzystny leasing.

Na opłacalność finansowania wpływa wiele czynników, między innymi koszt leasingu. Każdy chciałby płacić jak najmniej i aby miesięczna rata nie była nadmiernym obciążeniem finansów. To wszystko jest możliwe, ale… wymaga dokładnego przeanalizowania ofert. Pozornie podobne, mogą kryć w sobie wiele szczegółów wpływających na przewagę jednego rozwiązania nad pozostałymi.

Co wpływa na koszt leasingu?

Koszt leasingu to składowa wielu elementów. Znaczenie mają m.in.: okres finansowania, wysokość opłaty wstępnej. Nie bez znaczenia pozostaje również wartość pojazdu oraz inne opłaty narzucane przez firmę leasingową.

Jak to wygląda w praktyce? Koszt leasingu zostanie wyliczony na podstawie Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępnego w Toyota Leasing.

Przykład. Załóżmy, że wysokość miesięcznej raty nie może przekroczyć 2000 zł netto. Opłata wstępna wynosi 10% wartości samochodu, a okres finansowania jest równy 36 miesiącom. W tym przypadku możesz pozwolić sobie na wzięcie w leasing takich pojazdów jak np.:

 • Nowy Yaris – od 634 zł netto / miesiąc
 • Corolla Hatchback – od 783 zł netto/ miesiąc
 • Prius – od 1398 zł netto / miesiąc
 • RAV4 – od 1195 zł netto / miesiąc.

Zastanawiasz się, z czego wynika tak niska rata? To zasługa sposobu wyliczania miesięcznego zobowiązania – jest to wartość samochodu pomniejszona o wysokość opłaty wstępnej i kwotę wykupu. Im większe te opłaty, tym niższa miesięczna rata.

Leasing z niską miesięczną ratą – czy to się opłaca?

Wielu osobom wydaje się, że niska miesięczna rata i krótki okres finansowania to wysoki koszt leasingu. Wspomniany wyżej Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy pokazuje, że wcale tak być nie musi. W tym przypadku niska miesięczna rata idzie z niskim kosztem finansowania. Wszystko za sprawą wysokiej ostatniej raty, którą można uregulować dzięki środkom uzyskanym od dealera – w ramach sprzedaży auta. Pozyskane w ten sposób pieniądze leasingobiorca przeznacza na spłatę ostatniej raty i opłatę wstępną kolejnego wykupu. Dzięki temu można użytkować następny samochód bez angażowania środków własnych.

Kalkulacje pokazują, że leasing z wysoką ostatnią ratą może być dużo bardziej korzystny w porównaniu ze standardowym finansowaniem. Miesięczna rata jest niższa nawet o kilkadziesiąt procent, a całkowity koszt leasingu wcale nie jest wyższy.

Jeżeli zależy ci na korzystnym finansowaniu, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Leasing leasingowi nie jest równy, dlatego należy dokładnie porównać koszty – zarówno jednostkowe, jak i w skali całego okresu finansowania. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę inne aspekty, np. pozakosztowe, które także decydują o opłacalności konkretnej oferty leasingowej.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów
  2021-05-13

  MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów

  Pięć nowych autobusów klasy MAXI za 5 miesięcy zawita do stolicy Podbeskidzia

  Bielsko-Biała. Przegubowcem na wycieczkę
  2021-05-12

  Bielsko-Biała. Przegubowcem na wycieczkę

  Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zachęca do pozostawienia samochodu ...

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury
   2021-05-17

   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury

   Dobra wiadomość: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej wznawia działalność

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii
   2021-05-15

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością nie...

   Ekspert: godzina policyjna dla niezaszczepionych
   2021-05-14

   Ekspert: godzina policyjna dla niezaszczepionych

   Zdaniem eksperta, nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO