Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-05-17

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Koszty kursów prawa jazdy w Bochni

2021-12-27 12:53:29 Artykuł Partnera 16236


W dzisiejszych czasach wszyscy cenimy sobie mobilność. To ona pozwala nam cieszyć się dużą elastycznością i podnosi komfort życia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Szczególnie istotne jest posiadanie prawa jazdy i własnego samochodu, co otwiera przed nami drogę do wielu możliwości. Zrobienie kursu uprawniającego do kierowania pojazdami jest niezwykle ważną i opłacalną inwestycją. Jego koszt kształtuje się nieco inaczej w zależności od danego miasta i rodzaju. Jakich cen powinny spodziewać się osoby, które pragną odbyć kurs w Bochni?

koszty-kursow-bochnia

Koszt uzależniony od rodzaju odbywanego kursu

Ceny prezentują się nieco inaczej w zależności od rodzaju kategorii prawa jazdy, o które zamierzamy się starać. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście kategoria B, czyli ta umożliwiająca prowadzenie samochodu osobowego. Standardowy koszt w większości placówek w Bochni wynosi około 2500 zł. Warto podkreślić, że niektóre szkoły jazdy oferują kurs w kilku wariantach, takich jak:

 1. podstawowy
 2. rozszerzony
 3. premium
 4. indywidualny

Różnią się one liczbą godzin poświęconych na zajęcia praktyczne, co pozwala każdemu kursantowi na wybranie takiego wariantu, jaki zagwarantuje mu efekty dostosowane do jego możliwości i umiejętności. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy kategorii C uprawniające do prowadzenia samochodów ciężarowych. Tutaj ceny są zdecydowanie wyższe i mogą wynosić od 3000 do 3500 tysiąca złotych. Warto podkreślić, że dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek wcale nie musi to oznaczać konieczności rezygnacji z posiadanych planów. Niektóre szkoły jazdy uczestniczą w specjalnych programach w ramach których, po spełnieniu określonych warunków, można uzyskać dofinansowanie do kursu. Dzięki temu jego koszt zmniejsza się nawet do 758 złotych! Za chęć otrzymania prawa jazdy kategorii D należy zapłacić nieco ponad 5000 złotych, a w przypadku kategorii A – 1800 złotych.

Zadowalający stosunek ceny do jakości

Ceny kursów prawa jazdy w Bochni kształtują się dziś podobnie do tego, jak wygląda to w innych miastach o podobnej wielkości. Bez trudu można dostrzec pewną zależność – im wyższa kategoria, tym wyższy koszt. Najrozsądniej będzie jednak śledzić oferty kilku różnych szkół jazdy tak, by wybrać tę, która jest dla nas najbardziej korzystna. Oczywiście podczas podejmowania decyzji powinniśmy kierować się także innymi aspektami, takimi jak: doświadczenie instruktorów, kwalifikacje, liczba samochodów dostępnych do dyspozycji kursantów, czy opinie wystawiane przez dotychczasowych klientów. Miejmy również na uwadze to, że ceny bazowe ustalone przez placówki nie zawsze są ostateczne. Bardzo często organizowane są rozmaite promocje, które umożliwiają otrzymanie atrakcyjnych zniżek za zapisanie się na zajęcia w określonym czasie lub polecenie ich znajomym. Warto na bieżąco interesować się możliwością otrzymania dofinansowania. Dziś są one przyznawane osobom, które uczestniczą w kursach różnych kategorii, stwarza to więc sporo szans obniżenia kwoty wyjściowej, którą należy zapłacić.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Bielskie Drogi. Ponad 100 wykroczeń i 90 mandatów
  2022-04-28

  Bielskie Drogi. Ponad 100 wykroczeń i 90 mandatów

  W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci skontrolowali blisko 150 pojazdów

  Utrudnienia w kursowaniu autobusów w dniu 24 kwietnia 2022 r.
  2022-04-24

  Utrudnienia w kursowaniu autobusów w dniu 24 kwietnia 2022 r.

  Utrudnienia w kursowaniu autobusów w dniu 24 kwietnia 2022 r. 

   Popularne Artykuły


   Nikt nie będzie się nudził
   2022-05-11

   Nikt nie będzie się nudził

   Bogaty program pikniku artystyczno-edukacyjnego Rodzinny Dzień Dziecka – Bezpieczne Dzieck...

   Policja ostrzega ! Kradzieże z włamaniami
   2022-05-13

   Policja ostrzega ! Kradzieże z włamaniami

   W środę na terenie Bielska-Białej doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do mieszkania

   Warszawska z dofinansowaniem
   2022-05-14

   Warszawska z dofinansowaniem

   Bielsko-Biała otrzyma na rozbudowa ul. Warszawskiej (etap IVB) 5.600.000 zł z budżetu pańs...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO