Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-10-20

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak umyć silnik domowym sposobem?

2020-03-02 16:28:21 Artykuł sponsorowany 3186


silnik

Obecnie część osób wychodzi z założenia, że poświęcanie czasu na mycie silnika jest zupełnie niepotrzebnym luksusem. Panowie, którzy jednak chcieliby mieć zadbany samochód mogą samemu przeprowadzić cały proces. Jak umyć silnik domowym sposobem? Jak wykonać to we właściwy? Rekomendowane jest przede wszystkim przestrzeganie bezpiecznych zasad. Warto wiedzieć, że nieodpowiednie postępowanie może przyczynić się do wyrządzenia bardzo poważnych szkód.

Jak umyć silnik domowym sposobem?

Osoby, które zastanawiają się czym umyć silnik z oleju muszą mieć świadomość, że zdecydowanie najbardziej istotny jest brak pośpiechu. Należy zaznaczyć, że komora silnika posiada bardzo dużą liczbę czułych elementów, które warto uwzględnić. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kierowców jest niewystarczające odczekanie do momentu ostygnięcia jednostki napędowej.

Zalecane jest zajęcie się po zatrzymaniu bardzo szczegółowym wypolerowaniem karoserii. W ten sposób można uzyskać najbardziej optymalne wystudzenie. Nie jest rekomendowane przez specjalistów także spryskiwanie gorącego układu produktami czyszczącymi. Może to bowiem doprowadzić do uszkodzenia czy powstania bardzo niebezpiecznych oparów.

Ponadto przed ich użyciem należy bardzo dokładnie zabezpieczyć wszystkie elementy znajdujące się pod maską samochodu. Warto wiedzieć, że elektronika, wloty powietrza, czy podzespoły powietrza muszą być zarówno owinięte folią, jak i zaklejone taśmą.

Czym umyć silnik z oleju?

Kierowcy bardzo często zastanawiają się czym umyć silnik z oleju. Należy zdawać sobie sprawę, że przeważnie preparaty przeznaczone do mycia silników trzeba nanosić przez odpowiedni spryskiwacz. Rekomendowane jest stosowanie tylko produktów, które są zalecane do tego celu. Zagwarantują one bowiem przewidywane działanie. Obecnie dostępne są one bowiem zarówno w formie koncentratów, jak i rozpylaczów. Kolejnym etapem jest odczekanie kilku minut i zastosowanie bardzo delikatnej szczotki w miejscach, które są bardzo brudne.

Z kolei w przypadku produktów chemicznych najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie się do wytycznych poszczególnych producentów. Właściciele aut zastanawiają się jak umyć silnik domowym sposobem? Stosowanie środków, które są wysoce stężone może nawet przyczynić się do rozpuszczenia farby, która pokrywa niektóre części silnika.

O czym pamiętać zaraz po umyciu silnika?

Trzeba mieć świadomość, że po umyciu silnika rekomendowana jest cierpliwość. Nie można przede wszystkim odpalać silnika, który jest jeszcze mokry. Trzeba koniecznie poczekać, jak całkowicie wyschnie. Z kolei liczne pozostałości wilgoci z zakamarków znajdujących się w okolicach wtryskiwaczy czy świec można usunąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykorzystać do tego celu powietrze z kompresora. Należy podkreślić, że można ruszyć dopiero w momencie, gdy jednostka napędowa będzie sucha.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mycie silnika jest owiane bardzo złą sławą przede wszystkim przez działanie handlarzy, których celem jest zdecydowane poprawienie wyglądu samochodów przeznaczonych na sprzedaż bez przywiązywania specjalnej uwagi do silnika. Proces ten jest znacznie bardziej wymagający niż mogłoby się wydawać. Jeżeli zostanie przeprowadzony zbyt szybko może przyczynić się do powstania nieodwracalnych uszkodzeń.

Warto podkreślić, że zbyt agresywne środki stosowane na niewłaściwych powierzchniach mogą przyczynić się nawet do rozpuszczenia bardzo delikatnych elementów konstrukcji silnika. Nie jest zalecane używanie zbyt gwałtownego strumienia wody.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem motoryzacyjnym Deler.pl


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  MZK Bielsko-Biała - Mniej pasażerów w autobusach
  2020-10-19

  MZK Bielsko-Biała - Mniej pasażerów w autobusach

  Liczba pasażerów w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej została ...

  Czym wyróżniają się dobrej jakości wycieraczki do szyb?
  2020-10-17

  Czym wyróżniają się dobrej jakości wycieraczki do szyb?

  Kiedy na przedniej szybie samochodu pojawiają się pierwsze smugi, jest to jednoznaczny syg...

  Listy wpadną w ręce Motomikołajków
  2020-10-14

  Listy wpadną w ręce Motomikołajków

  Już po raz trzynasty podarują prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka

   Popularne Artykuły


   Sytuacja epidemiologiczna w Teatrze Polskim
   2020-10-16

   Sytuacja epidemiologiczna w Teatrze Polskim

   Od 20 października Teatr jest przygotowany do wznowienia działalności przy obowiązujących ...

   IKEA w Bielsku-Białej. Towar odbierzesz bezpośrednio z magazynu
   2020-10-14

   IKEA w Bielsku-Białej. Towar odbierzesz bezpośrednio z magazynu

   IKEA w Bielsku-Białej. Towar odbierzesz bezpośrednio z magazynu

   Polska Federacja Fitness nie godzi się na zamknięcie siłowni w kraju
   2020-10-16

   Polska Federacja Fitness nie godzi się na zamknięcie siłowni w kraju

   Polska Federacja Fitness nie godzi się na zamknięcie siłowni w kraju

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO