Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała: Niepodległa do hymnu

2023-11-09 09:26:00 UM Bielsko-Biała 30648


Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego rozpocznie 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej.

fot. archiwum UM Bielsko-Biała

Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego rozpocznie 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej. W tym roku mija 105 lat od kiedy Polska znów jest suwerennym krajem. Do gremialnego świętowania zapraszają prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Rada Miejska.


R E K L A M A 


Do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach programu Niepodległa do hymnu można dołączyć 11 listopada w samo południe na placu przed Ratuszem. Hymn państwowy zabrzmi wtedy w Bielsku-Białej podobnie jak w wielu miastach, miasteczkach i wsiach w całej Polsce.

Po wspólnym śpiewaniu, przyjdzie czas na wspólny posiłek. Od 12.15 na placu Wojska Polskiego będzie serwowana grochówka wojskowa z kuchni polowej.

O godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach zacznie się uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie zebrani przejdą z pochodniami z kościoła na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Tu od godz. 15.30 zaplanowano apel pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego i złożenie wiązanek kwiatów.

W czasie przemarszu, w godzinach 15.00 – 15.30, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te wystąpią na ulicach Wrzosowej, Cieszyńskiej i Saperów.

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej zakończy wieczorem 11 listopada koncert galowy z udziałem zespołu Ørganek w programie Ocali nas miłość w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Ocali nas miłość to zbiór piosenek skomponowanych przez zespół Ørganek. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Każda z ośmiu piosenek na płycie była inspirowana inną fotografią.

Dzień wcześniej, 10 listopada, przedstawiciele władz miasta złożą wiązanki kwiatów w kilkudziesięciu miejscach pamięci na terenie całej Bielska-Białej. Natomiast w Punkcie 11 10 listopada w godziny 12.00 do 18.00 będzie można zaprojektować swoją przypinkę lub kotylion.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Komedia „Nikt nie jest doskonały”
    2018-01-29

    Komedia „Nikt nie jest doskonały”

    Komedia „Nikt nie jest doskonały” S. Williamsa będzie grana 10 marca 2018 o godz. 19:30 w ...

    Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
    2026-06-26

    Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

    Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

    Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
    2026-06-21

    Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

    Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Popularne Artykuły


      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO