Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-09-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Sześciu poszukiwanych zatrzymanych przez bielskich policjantów

2020-08-13 14:26:22 Policja Bielsko-Biała 407


Policja B-B

Bielscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali sześciu poszukiwanych w tym dwie osoby poszukiwane listem gończym. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych, gdzie będą oczekiwać końca wyroku.

Gdy do bielskiej komendy wpłynie list gończy bądź nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Niestety bardzo często osoby wiedząc o ciążącym na nich wyroku decydują się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Skazani prawomocnym wyrokiem powinni odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłaszają się do zakładów karnych i ukrywają się. Poszukiwanie takich osób czasami trwają wiele lat, gdyż poszukiwanemu w ukrywaniu się często pomagają najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat lub zmieniają region, w którym zamieszkują. Czasami zatrzymanie wynika ze zbiegu okoliczności ale najczęściej jest wynikiem mozolnej i wytężonej pracy policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kolejowej. Zatrzymania dokonali „poszukiwacze” z wydziału kryminalnego bielskiej komendy na podstawie wydanego przez pszczyński sąd listu gończego. Poszukiwany wpadł dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, którzy namierzyli jego miejsce aktualnego pobytu. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali w poniedziałkowy wieczór w Bielsku-Białej na ul. Barlickiego policjanci z komisariatu III. 33-letni mieszkaniec Bielska- Białej ukrywał się ponieważ bielski sąd za popełnione przestępstwa orzekł karę blisko półtorej roku pozbawienia wolności. Współpraca policjantów patrolówki i dzielnicowych zakończyła się sukcesem i ukrywający się mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego.

Z kolei policjanci z bielskich oddziałów prewencji na terenie jednego z Centrów Handlowych w Bielsku-Białej również w poniedziałkowy wieczór zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50- letniego bielszczanina. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu, ukrywał się bowiem bielski sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na karę blisko roku pozbawienia wolności.

Następnym zatrzymanym ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości był 45-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. W tym przypadku do zatrzymania doszło we wtorkową noc w Czechowicach–Dziedzicach na ul. Juliusza Słowackiego. Tam na miejsce skierowani zostali policjanci z miejscowego komisariatu bowiem na deptaku miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało 45-latek nie zgłosił się do odbycia zasądzonej przez pszczyński sąd kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Policjanci doprowadzili go już do zakładu karnego.

W Kozach na ul. Ludowej we wtorkowe popołudnie policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-latka, który z kolei ukrywał się przed prokuraturą w Tychach,a do ostatniego zatrzymania doszło w Bielsku-Białej na ul. Cegielnianej. Tam policjanci z komisariatu IV w środę w godzinach wieczornych zatrzymali poszukiwanego przez bielski sąd 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej ukrywającego się przed doprowadzeniem do zakładu karnego wobec orzeczonej przez bielski sąd kary pozbawienia wolności. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilka miesięcy.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Sprawca zuchwałej kradzieży usłyszał zarzuty
  2020-09-22

  Sprawca zuchwałej kradzieży usłyszał zarzuty

  Policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Słowacji, który 2 września w jednym z bielskic...

  21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych
  2020-09-21

  21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych

  GOPR Beskidy: Za nami pracowity weekend. 21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni ...

  Znamy najpopularniejsze imiona!
  2020-09-21

  Znamy najpopularniejsze imiona!

  Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawa...

   Popularne Artykuły


   Augustus i Zły
   2020-09-18

   Augustus i Zły

   Pierwszą premierą nowego sezonu w Banialuce będzie Augustus Hermana Hessego w reżyserii Ja...

   Radosny i kwiecisty weekend
   2020-09-21

   Radosny i kwiecisty weekend

   To było bardzo radosne święto w Bielsku-Białej. Mowa o minionym weekendzie i święcie Miast...

   Pożar samochodów dostawczych
   2020-09-16

   Pożar samochodów dostawczych

   Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objętych było sześć...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO