Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-10-20

Bądź na bieżąco


reklama

Finance43: Jak dostać pożyczkę, nie mając umowy o pracę?

2019-10-08 15:57:57 Artykuł partnera 164


fot.

Wiele regulacji bankowych nie nadąża za rzeczywistością. Niewiele daje się z tym zrobić, dlatego na przykład osoby pracujące na podstawie innego stosunku służbowego niż umowa o pracę, mają utrudniony dostęp do kredytów. I nikogo nie obchodzi, że większość umów zlecenie to i tak de facto umowy o pracę. Zamiast się z tym bić, trzeba problem obejść.

Krok pierwszy: szukaj we własnym banku

Banki, aby wydać decyzję kredytową, kierują się przede wszystkim szacunkami dotyczącymi zdolności kredytowej. Wiarygodność kredytowa i historia są ważne i mogą stanowić wąskie gardło procesu kredytowego, jednak wszystko zaczyna się od zdolności kredytowej. Według danych Finance43.com/pl/ - tę można bardzo łatwo określić, jeśli ma się dostęp do historii rachunku bankowego i dlatego osoby, które nie mają umowy o pracę, najłatwiej dostaną kredyt w banku, z którego na co dzień korzystają. Wpływy i wydatki są w ten czy inny sposób odnotowywane i bank może je w dowolnym momencie poddać analizie. Nieco bardziej zaawansowane systemy pozwalają albo na logowanie do innych banków i pobieranie stamtąd wyciągów (niezalecane ze względów bezpieczeństwa) albo analizę wyciągów pobranych i przesłanych przez klienta. Dzięki temu bank może błyskawicznie obliczyć zdolność kredytową, często przy tym bazując nie na historii z ostatnich kilku miesięcy, ale nawet kilku lat. To mocne dane, które będą stanowiły silną kartę przetargową, którą można pokonać nawet przeciętną historię i brak umowy o pracę.

Krok drugi: szukaj w banku na oświadczenie

Są banki, które udzielają kredytów na oświadczenie także osobom, które nie są ich klientami. To znaczy, że wystarczy udać się do oddziału takiego banku albo wejść na stronę internetową, wypełnić wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie. Takie pożyczki charakteryzują się dużym odsetkiem pozytywnie rozpatrzonych wniosków, ale należy pamiętać, że często będą dość wysoko oprocentowane. Dróg na obniżenie kosztów jest kilka, można zresztą na ten temat porozmawiać z doradcami banku – ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia albo zakup ubezpieczenia na życie często pomogą uczynić ofertę nieco atrakcyjniejszą. Tutaj kolejna podpowiedź: wiele pożyczek można brać wspólnie, a pożyczkobiorcy nie muszą być rodziną. Ponieważ jednak odpowiedzialni za spłatę są solidarnie wszyscy pożyczkobiorcy, to w taką spółkę wolno wchodzić wyłącznie z osobami, do których ma się pełne zaufanie. To jednak sposób, żeby mając ograniczoną zdolność kredytową, wziąć potrzebny kredyt bez konieczności przeglądania droższych lub mniej korzystnych ofert.

Krok trzeci: może firma pożyczkowa?

Firmy pożyczkowe nie są mniej godne zaufania od banków, ale na ostatnim miejscu lądują ze względu na średnio wyższe koszty. Nie jest to co prawda żelazną regułą, ale w przypadku pożyczek ratalnych (te są zdecydowanie korzystniejsze niż chwilówki) RRSO jest wyższe od bankowego 2-5 razy. Plusem tego rozwiązanie jest fakt, że właśnie firmy pożyczkowe najrzadziej pytają o sposób pozyskiwania pieniędzy. Dla nich nierzadko umowa o pracę, umowa zlecenie i własna działalność są tak samo wartościowe, co jest zresztą zdecydowanie bliższe temu, jak w realny sposób dziś wykonuje się pracę. Faktem jednak pozostaje, że również firmy pożyczkowe są najbardziej świadome tego, że w oświadczeniach pożyczkobiorcy bardzo często podają zmanipulowane dane, a ponieważ nie można tego łatwo sprawdzić, to ryzyko dla pożyczkodawcy jest dość duże. Cena musi więc wzrosnąć.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety
  2019-10-20

  Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

  Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety w szóstym miesiącu ciąży

  Zmarł ks. prałat Kazimierz Malaga
  2019-10-19

  Zmarł ks. prałat Kazimierz Malaga

  W wieku 78 lat zmarł 18 października 2019 r. w Bielsku-Białej ks. prałat Kazimierz Malaga,...

  Policja poszukuje zaginionej bielszczanki
  2019-10-19

  Policja poszukuje zaginionej bielszczanki

  Izabela Szwajkosz zaginęła w dniu 18 października 2019 roku i do tej pory nie nawiązała ko...

   Popularne Artykuły


   Pozostało już 50 wykonawców!
   2019-10-17

   Pozostało już 50 wykonawców!

   Rozpoczyna się III i ostatni etap plebiscytu. Wybierają Państwo artystów którzy wystąpią w...

   Niższe opłaty w Bielsku-Białej
   2019-10-16

   Niższe opłaty w Bielsku-Białej

   Od 21 października br. niższe opłaty na parkingach wewnętrznych w Bielsku-Białej

   II etap Bielsko-Biała Nocą już dzisiaj!
   2019-10-17

   II etap Bielsko-Biała Nocą już dzisiaj!

   Tym razem biegacze będą rywalizowali na terenie osiedla Karpackiego

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO