Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-02-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Finance43: Jak dostać pożyczkę, nie mając umowy o pracę?

2019-10-08 15:57:57 Artykuł partnera 332


fot.

Wiele regulacji bankowych nie nadąża za rzeczywistością. Niewiele daje się z tym zrobić, dlatego na przykład osoby pracujące na podstawie innego stosunku służbowego niż umowa o pracę, mają utrudniony dostęp do kredytów. I nikogo nie obchodzi, że większość umów zlecenie to i tak de facto umowy o pracę. Zamiast się z tym bić, trzeba problem obejść.

Krok pierwszy: szukaj we własnym banku

Banki, aby wydać decyzję kredytową, kierują się przede wszystkim szacunkami dotyczącymi zdolności kredytowej. Wiarygodność kredytowa i historia są ważne i mogą stanowić wąskie gardło procesu kredytowego, jednak wszystko zaczyna się od zdolności kredytowej. Według danych Finance43.com/pl/ - tę można bardzo łatwo określić, jeśli ma się dostęp do historii rachunku bankowego i dlatego osoby, które nie mają umowy o pracę, najłatwiej dostaną kredyt w banku, z którego na co dzień korzystają. Wpływy i wydatki są w ten czy inny sposób odnotowywane i bank może je w dowolnym momencie poddać analizie. Nieco bardziej zaawansowane systemy pozwalają albo na logowanie do innych banków i pobieranie stamtąd wyciągów (niezalecane ze względów bezpieczeństwa) albo analizę wyciągów pobranych i przesłanych przez klienta. Dzięki temu bank może błyskawicznie obliczyć zdolność kredytową, często przy tym bazując nie na historii z ostatnich kilku miesięcy, ale nawet kilku lat. To mocne dane, które będą stanowiły silną kartę przetargową, którą można pokonać nawet przeciętną historię i brak umowy o pracę.

Krok drugi: szukaj w banku na oświadczenie

Są banki, które udzielają kredytów na oświadczenie także osobom, które nie są ich klientami. To znaczy, że wystarczy udać się do oddziału takiego banku albo wejść na stronę internetową, wypełnić wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie. Takie pożyczki charakteryzują się dużym odsetkiem pozytywnie rozpatrzonych wniosków, ale należy pamiętać, że często będą dość wysoko oprocentowane. Dróg na obniżenie kosztów jest kilka, można zresztą na ten temat porozmawiać z doradcami banku – ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia albo zakup ubezpieczenia na życie często pomogą uczynić ofertę nieco atrakcyjniejszą. Tutaj kolejna podpowiedź: wiele pożyczek można brać wspólnie, a pożyczkobiorcy nie muszą być rodziną. Ponieważ jednak odpowiedzialni za spłatę są solidarnie wszyscy pożyczkobiorcy, to w taką spółkę wolno wchodzić wyłącznie z osobami, do których ma się pełne zaufanie. To jednak sposób, żeby mając ograniczoną zdolność kredytową, wziąć potrzebny kredyt bez konieczności przeglądania droższych lub mniej korzystnych ofert.

Krok trzeci: może firma pożyczkowa?

Firmy pożyczkowe nie są mniej godne zaufania od banków, ale na ostatnim miejscu lądują ze względu na średnio wyższe koszty. Nie jest to co prawda żelazną regułą, ale w przypadku pożyczek ratalnych (te są zdecydowanie korzystniejsze niż chwilówki) RRSO jest wyższe od bankowego 2-5 razy. Plusem tego rozwiązanie jest fakt, że właśnie firmy pożyczkowe najrzadziej pytają o sposób pozyskiwania pieniędzy. Dla nich nierzadko umowa o pracę, umowa zlecenie i własna działalność są tak samo wartościowe, co jest zresztą zdecydowanie bliższe temu, jak w realny sposób dziś wykonuje się pracę. Faktem jednak pozostaje, że również firmy pożyczkowe są najbardziej świadome tego, że w oświadczeniach pożyczkobiorcy bardzo często podają zmanipulowane dane, a ponieważ nie można tego łatwo sprawdzić, to ryzyko dla pożyczkodawcy jest dość duże. Cena musi więc wzrosnąć.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Synoptycy zapowiadają silny wiatr. Najnowsza prognoza pogody
  2020-02-22

  Synoptycy zapowiadają silny wiatr. Najnowsza prognoza pogody

  IMGW wydało ostrzeżenie dla Powiatu Bielskiego

  Bielsko-Biała: Nowy sprzęt od WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego
  2020-02-22

  Bielsko-Biała: Nowy sprzęt od WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego

  Baza diagnostyczna Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy sprzęt, ...

  Problemy na rynku pracy, czy to prawda?
  2020-02-22

  Problemy na rynku pracy, czy to prawda?

  Rozmowa z Panem Januszem Mika, stolarzem z wieloletnim stażem w zawodzie

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała: Sezon na ogródki letnie od kwietnia
   2020-02-16

   Bielsko-Biała: Sezon na ogródki letnie od kwietnia

   Sezon na ogródki letnie pod gołym niebem rozpocznie się w kwietniu!

   DK w Olszówce. Koncert Riffertone
   2020-02-21

   DK w Olszówce. Koncert Riffertone

   W ramach cyklu „w środku tygodnia” 19 lutego na scenie Domu Kultury w Olszówce koncertował...

   Bielsko-Biała: Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny
   2020-02-21

   Bielsko-Biała: Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny

   Mężczyzna ostatni raz był widziany w środę 19 lutego w rejonie bielskiej ulicy Olszówka, o...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO