Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-05-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czy warto zostać zawodowym traderem?

2019-08-22 15:06:07 Artykuł partnera 537


fot

W wielu krajach na świecie trading to już pełnoetatowe zajęcie, które nikogo nie dziwi. Wśród Polaków ta branża wciąż raczkuje. Należysz do osób, które rozważają trading? Dokładnie przemyśl swoją decyzję. Inwestor na rynku forex lub kryptowalut ma bardzo stresujące zajęcie. Nawet profesjonalni gracze mają stratne miesiące. Jeśli planujesz zostać zawodowym traderem będziesz potrzebować nie tylko dużej wiedzy, ale i wielu umiejętności psychologicznych. Istnieją jednak przyczyny, dla których trading może uchodzić za jeden z najlepszych zawodów świata.

1. Masz wolność finansową

Jako trader nie jesteś zależny od nikogo. Wystarczy, że posiadasz komputer i dostęp do internetu. Możesz handlować w dowolnym miejscu na świecie o porze, która Ci odpowiada. Możliwość robienia tego, co chcesz w dowolnym czasie to chyba największa zaleta tej profesji.

2. Zarabiasz dla siebie

Większość osób pracujących na etacie poświęca czas, aby zarobić więcej dla innych niż dla siebie. Trader skupia się na tym, aby uzyskać własne korzyści i nie patrzy na innych. Dla wielu osób takie działanie jest zbyt ryzykowne i zarezerwowane jedynie dla elitarnej grupy ludzi. Tak naprawdę to tylko nasze wyobrażenie o tym zawodzie.

3. Możesz zrezygnować z pracy na etacie

Z jednej strony wiele osób uważa, że praca na etacie to wygoda, nie musisz się martwić o interesy, a i tak dostaniesz comiesięczną wypłatę. Jednak w tym przypadku musisz zmuszać się do wielu czynności, na które nie masz ochoty. Codzienne pobudki, określona ilość godzin za biurkiem i dojazdy zabierają nam większość naszego życia.

Masz tylko określoną liczbę dni urlopu, nie możesz pozwolić sobie na dłuższe nieobecności. Jeśli rezygnujesz z etatu sam decydujesz kiedy wyjedziesz na wakacje, a którego dnia odwiedzisz rodzinę. Trading pozwoli Ci na samodzielne ustalanie harmonogramu, bez zasad narzuconych z góry. To forma ucieczki, na którą mają odwagę jedynie nieliczni.

fot

4. Czas dla rodziny i przyjaciół

Pracując na etacie masz mało czasu na załatwianie prywatnych spraw, a jeszcze mniej na spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Osoby, które mają małe dzieci są zmuszone do przegapienia wiele ważnych wydarzeń z życia malucha, właśnie poprzez czasochłonną pracę. Spędzanie minimum 8 godzin poza domem sprawia, że ominie Cię wiele z ich dzieciństwa. Trader sam ustala swój czas pracy, a dodatkowo może prowadzić działania w domu.

5. Lepiej rozumiesz mechanizmy rządzące światem

Przeciętni ludzie z reguły posiadają niewielką wiedzę na temat światowej gospodarki oraz kursów wymiany walut. Zawodowy trader rozumie te mechanizmy lepiej niż pozostali. Wiesz jakie skutki mają określone wydarzenia gospodarcze oraz jak korzystnie wymienić waluty. Większość osób nie ma o tym pojęcia.

6. Masz możliwość generowania dochodu aż do śmierci

W przypadku tradingu nie ma czegoś takiego jak "limit wieku". Liczą się tylko i wyłącznie Twoje umiejętności. Ta praca nie obciąża fizycznie i nie musisz przechodzić na emeryturę. Wręcz przeciwnie - rosnące doświadczenie przekłada się na Twoje szanse na coraz większy zysk. Jeśli jesteś holderem możesz przetrzymać swoje aktywa jeszcze dłużej, przez co ich wartość znacznie wzrośnie.

7. Możesz pomóc innym

Zaawansowani traderzy z reguły zarabiają środki, które pomagają pomóc finansowo również ich rodzinie. Oprócz tego możesz przekazać swoją wiedzę innym i nauczyć ich zarabiać w ten sam sposób. To przynosi dużą satysfakcję.

8. Masz takie same szanse na zostanie traderem, jak inni

W świecie inwestycji nikt nie patrzy na dyplom prestiżowej uczelni. W tradingu liczą się cierpliwość i detreminacja w dążeniu do celu. Jeśli jesteś wystarczająco uparty, wiedzę i umiejętności możesz nabyć sam.

fot

Lepiej być traderem, czy holderem?

Wybierając ścieżkę inwestycji możesz zostać traderem albo holderem. Jeśli chcesz, aby to był Twój główny zawód, wybierasz aktywny trading. Niektórzy jednak wolą potraktować ten świat jako dodatkową inwestycję na lata - wtedy zostajesz holderem. Dokładnie rozważ, która z opcji będzie dla Ciebie lepsza.

W przypadku holdingu Twoja strategia opiera się na długotrwałym przetrzymywaniu waluty, nie obchodzą Cię nagłe spadki oraz wzrosty cen. Kluczowym momentem jest wyjście z inwestycji.

Aktywni gracze na rynku podejmują ciągłe działania. Liczy się wnikliwa obserwacja oraz analiza, która pozwoli Ci przewidzieć, co wydarzy się w nadchodzących godzinach i dniach. Poszukujesz okazji oraz anomalii, które możesz przekuć na swoją korzyść. Jednocześnie, kiedy nie dostrzegasz możliwości zysku możesz na jakiś czas wyjść do pozycji gotówkowej i zrobić sobie przerwę. Wielu aktywnych graczy korzysta z pomocy w formie kryptobotów. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, sprawdź opinie o Bitcoin Billionaire.

Jako holder podejmujesz mniejsze ryzyko i masz szansę na większy zysk ze swoich inwestycji. Jest to droga dużo mniej obciążająca psychicznie. Interesuje Cię wartość Twoich aktywów za kilka lat. Najgorsze dla holderów są pokusy, takie jak chęć szybkiej sprzedaży waluty w czasie nagłego wzrostu wartości. Stres w sytuacjach znacznych spadków również potrafi być wyniszczający.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Müller: najpóźniej w środę ogłoszenie kolejnych etapów odmrażania gospodarki
  2020-05-26

  Müller: najpóźniej w środę ogłoszenie kolejnych etapów odmrażania gospodarki

  Powinny być już wskazane konkretne daty dotyczące odmrażania kolejnych obszarów życia społ...

  Esperal Kraków - jak działa i ile kosztuje wszywka w Małopolsce?
  2020-05-25

  Esperal Kraków - jak działa i ile kosztuje wszywka w Małopolsce?

  Esperal zawierający disulfiram jest wykorzystywany w trakcie terapii alkoholowej. Tak jak ...

  Ulica Schodowa czeka na wykonawcę projektu
  2020-05-25

  Ulica Schodowa czeka na wykonawcę projektu

  Ulica Schodowa, odchodząca bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z klimatycznych ul...

   Popularne Artykuły


   25. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Bielsku-Białej
   2020-05-22

   25. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Bielsku-Białej

   Dzisiaj przypada 25. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Bielsku-Białej

   Bielsko-Biała: Krok do modernizacji amfiteatru
   2020-05-20

   Bielsko-Biała: Krok do modernizacji amfiteatru

   Ruszyła długo oczekiwana inwestycja w Lipniku. Mowa o rekonstrukcji amfiteatru

   Bielsko-Biała: Powstała koncepcja modernizacji pływalni Panorama
   2020-05-22

   Bielsko-Biała: Powstała koncepcja modernizacji pływalni Panorama

   Powstała koncepcja modernizacji pływalni Panorama przy ul. Marii Konopnickiej 5. Projekt z...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO