Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-07-16

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czy strona internetowa bez pozycjonowania ma sens?

2019-11-15 10:32:33 Artykuł partnera 795


strona-internetowa-pozycjonowanie.jpg

Prowadzenie swojego biznesu wymaga podejmowania odpowiednich działań marketingowych. Jedną z nowoczesnych metod na dotarcie do klienta jest strona internetowa. Warto zadać sobie pytanie, czy strona internetowa jest dobrym rozwiązaniem marketingowym dla biznesu. Wszystko zależy od tego, jak osoba prowadząca swój biznes, podejdzie do tematu związanego ze stworzeniem i obsługą strony internetowej. Stworzenie strony internetowej może być pożytecznym działaniem dla biznesu. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich przypadkach jest to korzystne.

Przede wszystkim należy wiedzieć to, że samo zaprojektowanie strony i opublikowanie jej nie jest czymś bardzo istotnym. Kluczowe jest to, co się wydarzy później. Mianowicie mamy tu na myśli to, na której stronie w wynikach wyszukiwania w Google będzie znajdować się opublikowana strona. Jeżeli nasz biznes zajmuje się na przykład produkcją środków czystości. To, co nam da stworzenie strony internetowej, jeżeli na frazę kluczową „środki czystości” będzie ona znajdowała się na dziesiątej stronie wyników wyszukiwania. 

Udowodnione jest, że ponad połowa internautów po wpisaniu frazy kluczowej nie wchodzi w odnośniki znajdujące się dalej niż piąty wynik wyszukiwania. To daje do myślenia i stwarza konieczność łączenia procesu tworzenia strony internetowej z jej pozycjonowaniem. 

Liczy się sprzedaż

To właśnie techniki pozycjonowania mają kluczowy wpływ na to, czy Twoja strona pozyska odpowiedni ruch, który zostanie przekonwertowany na odpowiednią liczbę sprzedaży. Bez odwiedzin na stronie nic większego nie zdziałamy, nawet z dobrze wykonaną stroną internetową pod kątem wizualnym i funkcjonalnym. 

Oczywiście proces projektowania też jest ważny, bo w dużej mierze wpływa on właśnie na pozycje witryny. To jak strona jest zoptymalizowana pod SEO, ma też duże znaczenie w procesie pozycjonowania. Źle zoptymalizowana strona pod kątem słów kluczowych nie ma co liczyć na to, że będzie wyświetlana wysoko w wynikach wyszukiwania. 

fot. projekt-strony-www.jpg

Strona internetowa a opinie

Pamiętajmy też, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi informacji na temat konkretnego biznesu szuka w Internecie. Jest to główna skarbnica wiedzy na temat danej działalności gospodarczej. W Internecie jest wiele opinii na temat danej firmy. Użytkownicy na różnych stronach wymieniają się spostrzeżeniami odnośnie do usług czy produktów danego biznesu. 

Warto, zatem zadbać o stworzenie opiniotwórczej strony stawiającej nas w obiektywnym świetle. Dobrze oczywiście by było, gdyby ta obiektywna ocena była jednocześnie opinią pozytywną. Pamiętajmy, że nikt nie wie więcej na temat naszego biznesu niż my sami. Warto, zatem umieścić niezbędne informacje na temat naszej firmy w Internecie, a najlepiej w postaci strony internetowej. 

Podsumowanie

Podsumowując powyższe fakty, można powiedzieć, że strona internetowa to wręcz bardzo dobre rozwiązanie marketingowe, które będzie mogło przynosić korzyści dla biznesu przez długi okres czasu niewielkim nakładem pracy. Trzeba jednak podjąć odpowiednie działania związane z dziedziną optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych, aby móc osiągnąć w długim okresie pozytywny skutek w postaci zwiększonej liczby sprzedaży swojego produktu lub usług. 

Można, także liczyć na szczęście, że jakimś cudem nasza strona sama w sobie będzie zgodna z algorytmem Google i wybije się wysoko w wyszukiwarkach. Ze swojego doświadczenia, jednak wiem, że nie ma co na to liczyć. Warto temu szczęściu po prostu w jakiś sposób pomóc. Tą pomocą oczywiście jest pozycjonowanie.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Komputronik otwiera salon w Bielsku-Białej
  2020-07-13

  Komputronik otwiera salon w Bielsku-Białej

  W najbliższy piątek, o godzinie 17.00 w przy ulicy Jutrzenki 24B w Bielsko-Białej, odbędzi...

  Wypadek na skrzyżowaniu Andersa i Michałowicza
  2020-07-16

  Wypadek na skrzyżowaniu Andersa i Michałowicza

  Na Alei Generała Andersa doszło do poważnego wypadku. Pojazd ciężarowy z nieustalonej na c...

  PIT przez internet
  2020-07-16

  PIT przez internet

  Wysyłka deklaracji PIT w formie elektronicznej przez internet to bardzo szybki, wygodny i ...

   Popularne Artykuły


   Jak Biała budowała dwa mosty na Białej
   2020-07-11

   Jak Biała budowała dwa mosty na Białej

   Niewielka stosunkowo rzeka Biała ograniczała przez całe lata kontakt pomiędzy mieszkańcami...

   96 urodziny Marii Koterbskiej
   2020-07-10

   96 urodziny Marii Koterbskiej

   Maria Koterbska, wielka dama polskiej piosenki, 13 lipca ukończy 96 lat

   Powstaje serce szpitala
   2020-07-15

   Powstaje serce szpitala

   Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej jest roz...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO