Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Był poszukiwany i nie miał prawa jazdy

2018-02-24 05:00:00 KMP Bielsko-Biała 2239


Nawet do 5 lat za kratami grozi 32-letniemu kierowcy renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa

Nawet do 5 lat za kratami grozi 32-letniemu kierowcy renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjant z bielskiej „dwójki” wraz z przewodnikiem psa tropiącego, zatrzymali uciekiniera. Jak się szybko okazało, nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany i obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj tuż po północy w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej, policjanci zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renaultem. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne, na które kierowca nie zareagował. Przyspieszył i zaczął uciekać. Jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. W Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów, kierujący wjechał na prywatną posesję i kontynuował ucieczkę pieszo. Przeskoczył przez ogrodzenie posesji, doznając urazu ręki. Mundurowi nie dali mu większych szans i zatrzymali go po krótkim, pieszym pościgu.

Jak się okazało, mężczyzna uciekał, bo był poszukiwany za wcześniejsze konflikty z prawem. Nie miał też prawa jazdy, które sąd zatrzymał mu za jazdę w stanie nietrzeźwości w 2009 roku. Sprawca złamał tym samym sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go aż do października przyszłego roku.

Wkrótce usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat za kratami. 32-latek został już przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi kilkanaście najbliższych dni.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO