Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-09-18

Bądź na bieżąco


reklama

Benefity pracownicze. Siłownia, pakiet medyczny, przekąski

2019-08-19 21:15:55 Artykuł partnera 629


fot

Benefity to jeden ze sposobów motywowania pracowników. Przedsiębiorcy cenią sobie solidnych i godnych zaufania specjalistów, dlatego starają się stwarzać coraz bardziej atrakcyjne oferty. Co aktualnie doceniają zatrudnieni w dużych korporacjach i mniejszych podmiotach? Na co zwracać uwagę podczas organizowania tego typu dodatków. I dlaczego jest to tak ważne?

Batony owocowe i inne przekąski – nowy sposób motywacji pracowników

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Pracuj.pl, pt. „Czy pieniądze szczęścia nie dają” w większości najlepszym sposobem motywacji pracowników jest po prostu wyższe wynagrodzenie. Nie jest to jednak jedyna metoda na przyciągnięcie i zatrzymanie dobrego specjalisty. Oprócz tego właściciele firm stawiają na inne formy. Jakie?

Z metod finansowych najbardziej cenione było dofinansowanie urlopu (72 proc.) i dopłaty do szkoleń (70 proc.). Trochę dalej znalazła się możliwość pracy zdalnej (40 proc.) oraz prywatna opieka medyczna. Praca z wybranego miejsca najbardziej doceniona była przez osoby do 40 roku życia. Taka możliwość była ważna dla połowy badanych z tego przedziału wiekowego. Co ciekawe im ankietowani byli starsi, tym rola tego benefitu znacząco malała.

Nie tylko finansowe wsparcie jest tutaj cenne. Liczą się też inne metody. Do dodatków benefitów pracowniczych coraz częściej zaliczają się wspólne śniadania jedzone przez pracowników, dni owocowe lub lunch w formie integracyjnej pizzy. Może to być również cykliczny poczęstunek w postaci zdrowych batonów na bazie bakalii albo po prostu umieszczenie tych przekąsek w automatach vendingowych.

Ta ostatnia z form to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Skład takich pożywnych przekąsek, np. tych od firmy Bakalland, to przede wszystkim witaminy i wiele cennych składników mineralnych. Takich, które wpływają na poprawę pamięci, koncentracji i ogólnej kondycji psycho-fizycznej.

Co ważne, patrząc z perspektywy pracodawców, produkty te można kupić w cenach i ilościach hurtowych i co ważne, w pełni bezpiecznie. Możliwość taką mamy dzięki popularnej platformie e-bakalland.pl, którą jest po prostu sklep internetowy z bakaliami. Batony owocowe, mieszanki bakalii – to idealny przepis na benefit! Będzie smacznie, zdrowo i z pomysłem! Bakalie, sklep internetowy i wspólna integracja – idealny pomysł na benefit pracowniczy.

Siłownia, czyli w zdrowym ciele…

Oprócz zdrowych posiłków o partych o smaczne i wartościowe przekąski takie jak np. batony owocowe warto postawić na aktywność fizyczną. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Stąd jednym z popularnych benefitów jest karta MyBenefit MultiSport. Umożliwia ona znacznie tańsze uczęszczania na zajęcia takie jak: aerobik, basen, park linowy, ścianka wspinaczkowa, czy sztuki walki. Tego rodzaju dodatkowa aktywność to także znakomity sposób na integrację pracowników.

A może specjalny pakiet medyczny?

Mamy już zdrowie w postaci zdrowych przekąsek i dodatkowej aktywności fizycznej, teraz pora na dobrą opiekę medyczną, a konkretnie pakiet pracowniczy zapewniający szybki dostęp do dobrych specjalistów. Zwykle każdy z pracowników ma możliwość wyboru między kilkoma różnymi lekarzami, a czas oczekiwania na wizytę jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku państwowej opieki medycznej. Warto też dać pracownikom wybór między pakietem pełnym i z podstawowym zakresem usług. Niech sami wybiorą opcję, która jest dla nich najkorzystniejsza!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Lewicobus w Bielsku-Białej
  2019-09-18

  Lewicobus w Bielsku-Białej

  Lewicobus, w którym od piątku podróżują m.in. szef SLD Włodzimierz Czarzasty i lider Lewic...

  Przebudowa ul. Hałcnowskiej
  2019-09-18

  Przebudowa ul. Hałcnowskiej

  Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 21 września 2019 r. zostanie wpr...

  Uroczyste obchody Dnia Sybiraka
  2019-09-18

  Uroczyste obchody Dnia Sybiraka

  Na bielskim cmentarzu komunalnym pod pomnikiem „Miejsce Pamięci Zesłańcom Sybiru” odbyły s...

   Popularne Artykuły


   „Polska pod Krzyżem” w Beskidach
   2019-09-16

   „Polska pod Krzyżem” w Beskidach

   W intencji mieszkańców Bielska-Białej modlili się 14 września 2019 r. księża i wierni pod ...

   Czas na Fermenty 2019
   2019-09-14

   Czas na Fermenty 2019

   Już za kilkanaście dni wystartuje największe i najśmieszniejsze wydarzenie kabaretowe w te...

   Nabór do Bielskiego Chóru Kameralnego
   2019-09-15

   Nabór do Bielskiego Chóru Kameralnego

   Bielski Chór Kameralny działający przy Bielskim Centrum Kultury ogłasza nabór wśród Pań i ...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO