Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-07-18

Bądź na bieżąco


reklama

Uwaga, na "fałszywych wnuczków"

2019-07-18 14:27:00 KMP Bielsko-Biała 136


Dzisiaj na terenie Bielska-Białej doszło już do dwóch prób oszustwa na tzw. „wnuczka”. Na szczęście nieskutecznych

 

Nie każdy, kto puka lub dzwoni do Twojego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Sposobów, by wzbogacić się cudzym kosztem, jest wiele. Jeśli zachowasz ostrożność, masz szansę ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy lub kosztowności.

Dzisiaj na terenie Bielska-Białej doszło już do dwóch prób oszustwa na tzw. „wnuczka”. Na szczęście nieskutecznych. Oszuści dzwonili do osób w podeszłym wieku podając się za ich wnuczków. Informowali ich, że uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują gotówki, żeby uniknąć aresztu. Seniorzy nie dali się nabrać i o całym zajściu powiadomili Policję.

Apelujemy do Państwa o ostrożność! Nadal przyjmujemy liczne zgłoszenia o oszustach, którzy podszywając się pod krewnych usiłują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą spowodować utratę znacznych kwot pieniędzy, a często nawet dorobku całego życia. Jeśli mamy wątpliwości z kim rozmawiamy - bądź zostaliśmy postawieni w kłopotliwej sytuacji - zasięgnijmy porady zaufanej osoby. Pamiętajmy, że oszust będzie starał się nas "zagadać". Jeżeli zauważymy, że ktoś chce nas oszukać, natychmiast informujmy policjantów. W ten sposób możemy uchronić siebie i inne osoby przed oszustami, którzy nie mają żadnych skrupułów, by podstępem odebrać nam pieniądze. Apelujemy także do członków rodzin osób starszych, dzieci, wnuczków, a także sąsiadów. Oni również mogą ustrzec swoich najbliższych przed przestępcami. Reagujmy na obce osoby, które dzwonią do drzwi naszych starszych sąsiadów i prowadzą z nimi rozmowy. Opowiedzmy, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama, babcia czy też starsza sąsiadka będą wiedziały, jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich „daleki krewny” lub dawno niewidziany „wnuczek”.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem

  Czytaj

  Zmiana godzin otwarcia PSZOK

  Od 1 lipca 2019 r. ulegają zmianie godziny pracy PSZOK-ów w Bielsku-Białej

  Czytaj

  Kurkuma i Piperyna - właściwości i zastosowanie

  Kurkuma to znana od pokoleń przyprawa, wywodząca się z Indii. Kurkumę pozyskuje się z korzenia ostryżu i używa się głównie do przyrządzania potraw z kuchni azjatyckiej.

  Czytaj

  Sztaplarka, czyli wielofunkcyjny pojazd, który usprawni pracę w Twojej firmie!

  Sztaplarka to pojęcie, które dla wielu osób brzmi niejasno i mało zrozumiale. Jednakże termin ten stanowi synonim dla wózka widłowego. Ta mało popularna nazwa pochodzi od niemieckiego słowa - stapeln, które w języku niemieckim oznacza ładunek ułożony warstwami. Warto wiedzieć czym jest sztaplarka, ponieważ popularność tego pojazdu rośnie się z roku na rok. Dlaczego coraz częściej przedsiębiorcy inwestują w maszyny wielofunkcyjne typu sztaplarka oraz, w jaki sposób mogą one usprawnić pracę w firmach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule!

  Czytaj

  Jubileusz pani Joanny

  15 lipca setne urodziny obchodziła Joanna Matyja. Wszystkiego najlepszego!

  Czytaj

  Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Sprawą zajęli się kryminalni z bielskiego referatu antynarkotykowego. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratory, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a śledczy wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie

  Czytaj

  Gdzie kupisz lek? Zadzwoń 800 190 590

  Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek

  Czytaj

  Defibrylator AED dla miasta

  Defibrylator AED został umieszczony w specjalnej skrzynce, która zlokalizowana jest na pl. Bolesława Chrobrego (przy wejściu do windy).

  Czytaj

  Pożar kamienicy przy ul. Straconki. Policjanci ustalają przyczyny

  Pożar wybuchł dzisiaj około 5.00. 17 mieszkańców zostało ewakuowanych z budynku

  Czytaj

  Wyszukaj w SN

  Popularne Artykuły


  95 urodziny Marii Koterbskiej
  2019-07-12

  95 urodziny Marii Koterbskiej

  Maria Koterbska, wielka dama polskiej piosenki, 13 lipca ukończy 95 lat

  Operacja Południe 2019
  2019-07-13

  Operacja Południe 2019

  W samo południe głównymi ulicami Bielska-Białej przejechała parada Operacji Południe

  Wyjątkowa lekcja historii
  2019-07-16

  Wyjątkowa lekcja historii

  Zapraszamy mieszkańców oraz turystów na spotkania poświęcone historii, które poprowadzi dr...

  Super-Nowa

  ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

  : 784 669 877

  : 602 794 199

  : redakcja@super-nowa.pl


   SN - INFORMACJE BIELSKO