Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2018-01-24

Bądź na bieżąco


reklama

Lokalni patrioci

2015-11-19 05:00:00 SN 2971


Marek Bushman Lachowski: Nasze rzeczy są związane z historią Bielska-Białej

foto: SN

W minioną środę w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej, w ramach cyklu Ludzie z Bzikiem, odbyło się spotkanie z jednym z dwóch twórców marki odzieżowej I LOVE BB, Markiem Lachowskim.

Na początku spotkania Marek Bushman Lachowski opowiedział, skąd wzięło się zamiłowanie do produkcji odzieży poruszając przy okazji kwestie powstania Human Nation i I LOVE BB. Zebrani goście mogli również usłyszeć o aktualnych działaniach oraz planach na przyszłość marki dedykowanej, zarówno ludziom kochającym Bielsko-Białą, jak i podkreślającym lokalny patriotyzm.

- Od przełomu lipca i sierpnia 2011 pracujemy nad projektem I Love BB. Początkowo wydaliśmy koszulki Sweet Home Bielsko-Biała. Nazwa się bardzo spodobała, a następnie stopniowo zaczęliśmy wydawać kolejne bluzy – informuje Marek Lachowski.

Podczas spotkania Marek Lachowski dał się również poznać jako miłośnik historii, szczególnie lokalnej, która jak stwierdził powinna znaleźć się w systemie szkolnictwa.

- Osobiście, będąc uczniem starego systemu, gdzie była szkoła podstawowa i liceum, o bielskiej historii nie słyszałem nic, zarówno od swoich historyków, jak i nie przeczytałem w książkach. Program jest na tyle zapchany, że brakuje miejsca na historię lokalną, tak abyśmy poznali, co tutaj w najbliższym naszym sąsiedztwie się dzieje i co spowodowało, że miasto jest ukształtowane w taki sposób, a nie inny – powiedział Marek Lachowski.

Jak zaznaczył jeden z twórców marki odzieżowej I love BB, być może w przyszłym roku powstanie gra na bazie monopoly czy eurobiznesu związana z Bielskiem-Białą.

- Pomysłów mamy sporo, jeśli chodzi o kwestie związane z grą. Podejrzewam, że będzie to trochę historyczny miszmasz. Waluta oraz część historii będzie z okresu międzywojennego, natomiast głównie skupimy się na czasach PRLu. Pamiętamy tramwaje, które zostały z Bielska-Białej zabrane, tych elementów jest naprawdę sporo. Chcemy w jakiś sposób upamiętnić tę historię – mówi Marek Lachowski.

Wiele osób zauważa podobieństwo loga 43-300 Bielsko-Biała do pamiętnego serialu Beverly Hills 90210.

- Ten serial był inspiracją do pokazania, że my też mamy takie lokalne Beverly Hills, które w żaden sposób nie jest moim zdaniem gorsze od tej wizji tzw. american dream - wyjaśnia Marek Lachowski.

Marek Lachowski odniósł się również do samego procesu powstania ubrań. Jak zaznaczył, są w stanie wszystko wykonać w Bielsku-Białej, jedynie czego im brakuje to materiału, który muszą sprowadzić z Łodzi.

- Napis na metce wyprodukowano w Bielsku-Białej i nie jest tylko hasłem reklamowym, tylko jest rzeczywistością. Produkty, od koszulek damskich po bluzy, są wyprodukowane w Bielsku-Białej. Dbamy o to, aby wspierać lokalnych przedsiębiorców. Dojście do ostatecznego produktu, to po pierwsze pomysłowość i po drugie, najważniejsze, determinacja. Jako autorzy projektu dbamy o to, aby to wszystko grało – mówi Bushman.

- Rynek odzieżowy działa zupełnie inaczej niż my. My nie chcemy się podporządkować, powiedzmy pod grę rynkową, która wymusza bardzo częste produkowanie. Nasz rozwój nie będzie związany z ilościami, nigdy nie będziemy tego produkować w tysiącach – zaznaczył na koniec Bushman.Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Kto wystąpi w Bielsku-Białej?
  2018-01-18

  Kto wystąpi w Bielsku-Białej?

  Lista wykonawców, których w 2018 roku Bielskie Centrum Kultury postara się zaprosić do Bie...

  Świeża krew na małej scenie Teatru Polskiego
  2018-01-17

  Świeża krew na małej scenie Teatru Polskiego

  Spektakl „Tęskniąc” to jednak nie tylko sentymentalna podróż w przeszłość, ale przede wszy...

  Ikary 2017
  2018-01-15

  Ikary 2017

  13 stycznia br. w Bielskim Centrum Kultury po raz 25. zostały przyznane Nagrody Prezydenta...

   Popularne Artykuły


   Czy ceny paliw mogą spaść?
   2018-01-19

   Czy ceny paliw mogą spaść?

   Ostatnie zmiany cen hurtowych na rynku polskim były spadkowe. Czy wystarczy to, aby także ...

   Policja odzyskała Forda o wartości 164 tys. zł
   2018-01-23

   Policja odzyskała Forda o wartości 164 tys. zł

   Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bielskiej komendy zatrzym...

   Wychowanek Bayernu na testach w TSP
   2018-01-18

   Wychowanek Bayernu na testach w TSP

   Riccardo Basta 22-letni wychowanek Bayernu Monachium dołączył do drużyny Podbeskidzia prze...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO