Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2018-04-20

Bądź na bieżąco


reklama

Lokalni patrioci

2015-11-19 05:00:00 SN 3107


Marek Bushman Lachowski: Nasze rzeczy są związane z historią Bielska-Białej

foto: SN

W minioną środę w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej, w ramach cyklu Ludzie z Bzikiem, odbyło się spotkanie z jednym z dwóch twórców marki odzieżowej I LOVE BB, Markiem Lachowskim.

Na początku spotkania Marek Bushman Lachowski opowiedział, skąd wzięło się zamiłowanie do produkcji odzieży poruszając przy okazji kwestie powstania Human Nation i I LOVE BB. Zebrani goście mogli również usłyszeć o aktualnych działaniach oraz planach na przyszłość marki dedykowanej, zarówno ludziom kochającym Bielsko-Białą, jak i podkreślającym lokalny patriotyzm.

- Od przełomu lipca i sierpnia 2011 pracujemy nad projektem I Love BB. Początkowo wydaliśmy koszulki Sweet Home Bielsko-Biała. Nazwa się bardzo spodobała, a następnie stopniowo zaczęliśmy wydawać kolejne bluzy – informuje Marek Lachowski.

Podczas spotkania Marek Lachowski dał się również poznać jako miłośnik historii, szczególnie lokalnej, która jak stwierdził powinna znaleźć się w systemie szkolnictwa.

- Osobiście, będąc uczniem starego systemu, gdzie była szkoła podstawowa i liceum, o bielskiej historii nie słyszałem nic, zarówno od swoich historyków, jak i nie przeczytałem w książkach. Program jest na tyle zapchany, że brakuje miejsca na historię lokalną, tak abyśmy poznali, co tutaj w najbliższym naszym sąsiedztwie się dzieje i co spowodowało, że miasto jest ukształtowane w taki sposób, a nie inny – powiedział Marek Lachowski.

Jak zaznaczył jeden z twórców marki odzieżowej I love BB, być może w przyszłym roku powstanie gra na bazie monopoly czy eurobiznesu związana z Bielskiem-Białą.

- Pomysłów mamy sporo, jeśli chodzi o kwestie związane z grą. Podejrzewam, że będzie to trochę historyczny miszmasz. Waluta oraz część historii będzie z okresu międzywojennego, natomiast głównie skupimy się na czasach PRLu. Pamiętamy tramwaje, które zostały z Bielska-Białej zabrane, tych elementów jest naprawdę sporo. Chcemy w jakiś sposób upamiętnić tę historię – mówi Marek Lachowski.

Wiele osób zauważa podobieństwo loga 43-300 Bielsko-Biała do pamiętnego serialu Beverly Hills 90210.

- Ten serial był inspiracją do pokazania, że my też mamy takie lokalne Beverly Hills, które w żaden sposób nie jest moim zdaniem gorsze od tej wizji tzw. american dream - wyjaśnia Marek Lachowski.

Marek Lachowski odniósł się również do samego procesu powstania ubrań. Jak zaznaczył, są w stanie wszystko wykonać w Bielsku-Białej, jedynie czego im brakuje to materiału, który muszą sprowadzić z Łodzi.

- Napis na metce wyprodukowano w Bielsku-Białej i nie jest tylko hasłem reklamowym, tylko jest rzeczywistością. Produkty, od koszulek damskich po bluzy, są wyprodukowane w Bielsku-Białej. Dbamy o to, aby wspierać lokalnych przedsiębiorców. Dojście do ostatecznego produktu, to po pierwsze pomysłowość i po drugie, najważniejsze, determinacja. Jako autorzy projektu dbamy o to, aby to wszystko grało – mówi Bushman.

- Rynek odzieżowy działa zupełnie inaczej niż my. My nie chcemy się podporządkować, powiedzmy pod grę rynkową, która wymusza bardzo częste produkowanie. Nasz rozwój nie będzie związany z ilościami, nigdy nie będziemy tego produkować w tysiącach – zaznaczył na koniec Bushman.Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Komedia „Nikt nie jest doskonały”
  2018-01-29

  Komedia „Nikt nie jest doskonały”

  Komedia „Nikt nie jest doskonały” S. Williamsa będzie grana 10 marca 2018 o godz. 19:30 w ...

  BWA zaprasza na Future Shorts
  2018-04-17

  BWA zaprasza na Future Shorts

  Galeria Bielska BWA zaprasza na pokazy filmów krótkometrażowych Euroshorts 2017 – replika ...

  Sacrum in Musica
  2018-04-09

  Sacrum in Musica

  19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Na Podbeskidziu Sacrum in Musica

   Popularne Artykuły


   Rajd Baborowa: pierwsze zwycięstwo Damiana Kostki
   2018-04-17

   Rajd Baborowa: pierwsze zwycięstwo Damiana Kostki

   Ostatecznie pierwszymi zwycięzcami rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w sezon...

   Wiosenna Pora na Seniora - Zmiana Terminu
   2018-04-17

   Wiosenna Pora na Seniora - Zmiana Terminu

   Dom Kultury w Wapienicy serdecznie zaprasza na program artystyczny zespołów z Domu Kultury...

   Święto biegania w Bielsku-Białej
   2018-04-13

   Święto biegania w Bielsku-Białej

   Trzy biegi górskie podczas IV Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO