2025-12-15 10:27:00 UM Bielsko-Biała 19660
Sylwester na placu Wojska Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Blue Café
W Bielsku-Białej stary 2025 rok będziemy żegnać, a nowy 2026 rok witać na placu Wojska Polskiego. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje tam wspaniały koncert. Tego wieczoru dla bielszczan i gości w godz. 20.00-2.00 występować będą - Pociąg Rock'n'Roll, Grzybowski Band oraz Michał J. Sandecki i dizzee noize. Gwiazdą wieczoru będzie Blue Café. O północy życzenia zebranym i całemu miastu złoży Jarosław Klimaszewski.
R E K L A M A
Jako pierwszy podczas sylwestrowego wieczoru o godz. 20.00 zaprezentuje się Pociąg Rock'n'Roll - najbardziej rock'n'rollowy zespół na Podbeskidziu. Ten energetyczny zespół działa od 12 lat. Tworzą go wokalista Zbigniew Kruczek, gitarzyści Tomasz Lenartowicz i Konrad Nycz, basista Leszek Pochopień, puzonista Bartłomiej Golec, saksofonista Mateusz Biernat, klawiszowiec Adam Kobierski i perkusistaTomasz Brańka.
O godz. 21.30 - grać będzie Grzybowski Band. To energiczna grupa muzyków, tworząca podczas swoich koncertów niepowtarzalny bigbandowy klimat. Soliści wchodzą w interakcję z publicznością, pobudzając do aktywnego odbioru muzyki zespołu, dlatego wspólna zabawa z Grzybowski Band jest gwarantowana. Zespół powstał w 2004 roku, jego założycielem jest kompozytor, aranżer, znakomity perkusista - Jarosław Grzybowski, w latach 1999-2004 perkusista zespołu Golec uOrkiestra. Zespół nagrał autorską płytę Vol 1, piosenki z tego albumu - Kocham cię, a ty i Czule śpiewam dla ciebie - były z powodzeniem prezentowane w wielu stacjach radiowych. Wydane zostały również dwa single z tymi utworami. Na scenie na pl. Wojska Polskiego usłyszymy znane i lubiane covery, ale również własne kompozycje zespołu.
Gwiazda wieczoru -Blue Café – pojawi się na scenie o godz. 23.15. To zespół muzyczny założony w 1998 w Łodzi przez Pawła Ruraka-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich.Jego wokalistką jest pochodząca z Bielska-Białej Dominika Gawęda.
O północy powitamy Nowy Rok, a życzenia złoży bielszczanom prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
Już po północy na placu Wojska Polskiego odbędzie się sylwestrowa dyskoteka, którą poprowadzą Michał J. Sandecki i Dizzee Noize.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl

W najbliższy weekend w Bielsku‑Białej, na placach Wojska Polskiego i Ratuszowym oraz Rynku, odbędzie się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku staną stoiska z ozdobami, wyrobami rzemieślniczymi i gastronomiczne, na scenach występować będą uznani artyści i zdolna młodzież
Czytaj
Jarmark Bożonarodzeniowy w Bujakowie – 14 grudnia 2025 r. - Świąteczna magia powraca!
Czytaj
Wystawa szopek, koncert chóru Vera Voce i warsztaty edukacyjne to najważniejsze propozycje Muzeum Historycznego w Bielsku‑Białej na nadchodzący weekend.
Czytaj
Od 12 do 14 grudnia będziecie mogli poczuć prawdziwie świąteczną, radosną atmosferę. Czeka na Was wiele atrakcji!
Czytaj
Już w najbliższą sobotę, 15 listopada odbędzie się kolejne spotkanie kolekcjonerów, czyli Giełda Staroci w Białej.
Czytaj
Już w najbliższą sobotę 18 października odbędzie się kolejne spotkanie kolekcjonerów, czyli Giełda Staroci w Białej.
Czytaj
Tradycyjnie 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy początkiem października zaprosił mieszkańców na święto jednostki.
Czytaj