Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-03-23

Bądź na bieżąco


reklama

„W obronie Twojej wolności"

2016-01-23 13:50:00 SN 1931


Manifestacja i kontrmanifestacja na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej

foto: SN

W sobotę w 36 miastach w Polsce i ośmiu za granicą pod hasłem „W obronie Twojej wolności" zorganizowane zostały manifestacje, pikiety czy marsze przez Komitet Obrony Demokracji. Do ogólnopolskiej inicjatywy dołączył również KOD Podbeskidzie, który protestował na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

Jak zaznaczali uczestnicy sobotniej manifestacji demonstrują przeciwko działaniom, które naruszają wolność poprzez m.in. ograniczenie praw do obrony w procesach karnych, wprowadzaniu podsłuchów i bilingów, przeciwko wprowadzeniu mediów rządowych czy nowej ustawie o policji. Podkreślono również niepokój co do wolności kraju i jego demokracji.

- Boje się, że na dniach obudzimy się w takim kraju, że nic nie będzie można zrobić. Na każdym kroku będziemy kontrolowani i sprawdzani, a teksty pani Szydło, że demokracja ma się dobrze, na pewno nie dotyczą naszego kraju – mówi uczestniczka manifestacji.

Poseł Mirosław Suchoń, zaznaczył, że część wyborców Prawa i Sprawiedliwości myślało zupełnie o innej formie sprawowania władzy, a obecnie mamy skok na Państwo.

- Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z postulatami ekonomicznymi, ale niestety zajęło się demontażem Państwa. Nie dziwie się, że ludziom się to po prostu nie spodobało. Są tutaj też wybory PiS. Oni myśleli o zupełnie innej formie sprawowania władzy, a nie skok na Państwo. Po kolei demontują Trybunał Konstytucyjny, w mediach zamiast rzetelnej informacji jest kabaret. Co więcej, zabrali się za służbę cywilną, złożyli ustawę o policji i tu się na szczęście cofnęli. Narracja ze strony PiS jest taka, że sprawy Polskie powinniśmy rozwiązywać w Polsce, natomiast w ogóle nie chcą o tych problemach rozmawiać. Wierze, że w Prawie i Sprawiedliwości jest grupa osób, która czuje, że nie tędy droga – mówi Mirosław Suchoń, Nowoczesna.

Poseł Stanisław Pięta zaznaczył, że są ludzie, którzy nie potrafią psychicznie i emocjonalnie pogodzić się z wyborem polaków twierdząc, że demokracja jest zagrożona.

- Jest to zabawna sytuacja, w której po demokratycznych wyborach zakończonych zwycięstwem Prawicy i środowisk patriotycznych ludzie, którzy nie potrafią psychicznie i emocjonalnie się z wyborem polaków twierdzą, że demokracja jest zagrożona. Swoim istnieniem oraz obecnością zadają kłam swoim słowom – zaznaczył Poseł Pięta, Prawo i Sprawiedliwość.

Poseł Pięta wspomniał o atakowaniu dziennikarzy na Krakowskim Przedmieściu, o sytuacji kiedy jeden z uczestników manifestacji w Krakowie przyniósł krzesło, za co przesiedział w areszcie, czy zamieszaniu w redakcji Wprost.

- Demokracja ma się dobrze, wolność ma się dobrze. Obecność tych Państwa o tym świadczy. To my mamy podstawy by krytykować postępowanie poprzedniego rządu w stosunku do obywateli, do dziennikarzy. Polska zarządzana przez resortowe dzieci już się skończyła – dodał Poseł Pięta.

Już tradycją stało się, że przy okazji manifestacji zorganizowanych przez KOD Podbeskidzie odbywają się również kontrmanifestacje. Po drugiej stronie Placu Chrobrego stanęła grupa osób z Obozu Narodowo-Radykalnego oraz NS Zadrugi, pokazując po raz kolejny swój sprzeciw. Do grupy dołączyli również mieszkańcy Bielska-Białej.

- Zgodnie z zapowiedzią pojawiliśmy się na kolejnej manifestacji KOD-u w Bielsku-Białej. Widać, że frekwencja z każdą pikietą drastycznie spada. Bardzo ucieszył nas fakt, iż mieszkańcy miasta przyłączali się do naszej kontry, także na portalach społecznościowych widać, że KOD nie ma poparcia. Wcale nie dlatego, że ludzie nie chcą rzetelnych mediów, czy szeroko rozumianej wolności, wiedzą po prostu, że to środowisko nie ma nic wspólnego z tymi hasłami. Liczymy, że w końcu KOD-owcy przejrzą na oczy i przestaną się publicznie ośmieszać swoimi wystąpieniami. Bielszczanie jasno mówią, że nie są zainteresowani KOD-em – komentuje Adrianna Gąsiorek, Obóz Narodowo-Radykalny.


Wyszukaj w SN

Ostatnio dodane


Nieuczciwi magazynierzy kradli towar z przesyłek kurierskich
2019-03-22

Nieuczciwi magazynierzy kradli towar z przesyłek kurierskich

Dwaj magazynierzy wyjątkowo „sumiennie” wypełniali swoje obowiązki. Oprócz ewidencjonowani...

Ruszyła Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa
2019-03-22

Ruszyła Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa

W spotkaniu Inicjatywy wzięli udział pasjonaci dwóch kółek, a także przedstawiciele Urzędu...

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności
2019-03-21

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: stwierdzenie pałeczek Salmonella Enteritidis na ...

  Popularne Artykuły


  Sezon na ogródki letnie od kwietnia
  2019-03-21

  Sezon na ogródki letnie od kwietnia

  Sezon na ogródki letnie pod gołym niebem rozpocznie się w kwietniu!

  MZD informuje
  2019-03-18

  MZD informuje

  Na 32 ulicach prowadzone są prace w ramach bieżącego utrzymania dróg!

  3 punkty dla Stali
  2019-03-18

  3 punkty dla Stali

  Od pewnego zwycięstwa nad LKS-em 99 Pruchna rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze bialskiej S...

  Super-Nowa

  ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

  : 784 669 877

  : 602 794 199

  : redakcja@super-nowa.pl


   SN - INFORMACJE BIELSKO