Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-05-21

Bądź na bieżąco


reklama

Na czym polega optymalizacja strony?

2019-03-11 18:00:00 mat. prasowe 400


Optymalizacja strony internetowej to temat poruszany nader często w kontekście pozycjonowania. Czy kwestia ta zasługuje na tak baczną uwagę? Jak przebiega optymalizacja strony? Komu warto powierzyć wykonanie takiego zabiegu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzieli dziś Pan Marek Masalski – freelancer z Białegostoku, który już od wielu lat świadczy swoje fachowe usługi w branży SEO. Do dzieła!

fot

Optymalizacja strony internetowej to temat poruszany nader często w kontekście pozycjonowania. Czy kwestia ta zasługuje na tak baczną uwagę? Jak przebiega optymalizacja strony? Komu warto powierzyć wykonanie takiego zabiegu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzieli dziś Pan Marek Masalski – freelancer z Białegostoku, który już od wielu lat świadczy swoje fachowe usługi w branży SEO. Do dzieła!

Optymalizacja – podstawowe informacje
Zacznijmy od możliwie najprostszej definicji – czym jest optymalizacja strony internetowej?

- Mianem optymalizacji określa się udoskonalanie zarówno treści tekstowej witryny, jak i jej kodu. Wszystkie te działania mają na celu wzniesienie strony na wyższe pozycje w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki. Jednocześnie należy zaznaczyć, że optymalizacja to bardzo szerokie pojęcie. Do tego, wiele zmian wprowadzanych w ramach optymalizacji nie jest widocznych gołym okiem. Nie zmienia to jednak faktu, iż proces ten jest konieczny i kluczowy w kontekście skutecznego pozycjonowania.

Konieczne zmiany
Słyszeliśmy, że optymalizacja witryny czasami wymaga wprowadzenia znacznych zmian w jej zawartości oraz strukturze. Jak zapatrują się na to Klienci? Czy zmiany ciężko jest zaakceptować?

- Każdy przypadek jest inny. Duża część zleceń to zupełnie nowe strony internetowe. Tego typu witryny są w rękach pozycjonera niczym miękka glina. Zazwyczaj nie zawierają one zbyt wielu błędów, kod jest przejrzysty, a treści są skąpe lub nawet nie istnieją w ogóle. Nie brakuje jednak i Klientów posiadających stare i wielokrotnie edytowane strony internetowe, którzy chcą wznieść się wyżej w wynikach wyszukiwania. W takich sytuacjach niejednokrotnie konieczne okazuje się dosyć mocne przebudowanie witryny. Nikomu z reguły to nie przeszkadza, albowiem takie zmiany prowadzą tylko i wyłącznie ku dobremu.

Jak pozycjonerzy radzą sobie z zapotrzebowaniem na treści? Czy tworzą je sami?

- To bardzo ciekawe pytanie. W wielu zleceniach konieczne jest stworzenie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu unikalnych artykułów lub opisów. Pozycjoner nie ma fizycznej możliwości napisania tylu tekstów, dlatego też zajmują się tym z reguły wykwalifikowani copywriterzy. Sam również współpracuję z tego typu specjalistami, dlatego też zawsze oferuję swoim Klientom treści najwyższej jakości, i to bez przedłużającego się oczekiwania.

Komu powierzyć optymalizację?
Zabiegu optymalizacji z pewnością nie opłaca się zlecać pierwszej lepszej osobie, która ma się za specjalistę. Jak według Pana Marka Masalskiego powinny wyglądać poszukiwania fachowca od SEO?

- Ludzi oferujących usługi pozycjonowania nie brakuje. Mało kto z uznających się za specjalistów zasługuje jednak na zaufanie Klienta. Ze swojej strony zalecam więc w tym względzie ogromną ostrożność.

Dlaczego należy jednak uważać? Co może pójść nie tak?

- Algorytmy Google są obecnie mocno wyczulone na pewne ‘zakazane’ działania. Nie przestrzeganie regulaminów tej popularnej wyszukiwarki odnoszących się do działań SEO może poskutkować znacznym obcięciem widoczności, a nawet ciężkim do odwrócenia banem. Wszystko to może zostać spowodowane nieodpowiedzialnymi działaniami amatorów, których na polskim rynku niestety nie brakuje. W związku z powyższym zalecam uciekać od ofert o podejrzanie niskich cenach – ich autorami są z reguły ludzie niekompetentni, którzy przeprowadzają pozycjonowanie w mocno zautomatyzowany sposób. Podkreślę jeszcze raz, iż niektóre kary ze strony wyszukiwarek bardzo ciężko jest odwrócić. Zdarza się nawet, że bardziej opłacalnym krokiem jest założenie nowej strony internetowej, niż naprawianie dotychczasowej. Apeluję więc do wszystkich: szukajmy prawdziwych specjalistów, a nie tych, którzy za takich jedynie się podają.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Masalskiemu za odwiedziny w naszej redakcji, a także tak kształcącą rozmowę! Jesteśmy przekonani, że poruszone przez nas kwestie pomogą niejednej osobie stojącej przed ważnymi decyzjami związanymi z pozycjonowaniem własnej strony internetowej. Ponadto jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami ze świata marketingu i biznesu, z pewnością spodobają Ci się inne publikowane tutaj treści! Do zobaczenia!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Napadł na kobietę na przystanku autobusowym. Był poszukiwany przez sąd
  2019-05-21

  Napadł na kobietę na przystanku autobusowym. Był poszukiwany przez sąd

  Policjanci zatrzymali 35-letniego bielszczanina, który napadł kobietę na przystanku autobu...

  Zwolnienie z opłat za pobyt przy łóżku dziecka w szpitalu
  2019-05-21

  Zwolnienie z opłat za pobyt przy łóżku dziecka w szpitalu

  Zwolnienie rodziców i opiekunów z jakichkolwiek opłat związanych z towarzyszeniem dziecku ...

  Oddanie do ruchu ulicy Międzyrzeckiej
  2019-05-20

  Oddanie do ruchu ulicy Międzyrzeckiej

  W dniu 20 maja br. oddano do ruchu ul. Międzyrzecką w Bielsku-Białej

   Popularne Artykuły


   Gorący przełom Maja i Czerwca z MDK
   2019-05-18

   Gorący przełom Maja i Czerwca z MDK

   Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej zaprasza na dwie fantastyczne imprezy, które odbędą s...

   Noc Muzeów 2019
   2019-05-14

   Noc Muzeów 2019

   Zbliża się sensacyjna noc w zamku na wzgórzu – Noc Muzeów

   Jest już model nowej rzeźby
   2019-05-19

   Jest już model nowej rzeźby

   Uznana bielska rzeźbiarka, Lidia Sztwiertnia, zakończyła prace nad modelem kompozycji rzeź...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO