Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-03-26

Bądź na bieżąco


reklama

Na czym polega optymalizacja strony?

2019-03-11 18:00:00 mat. prasowe 344


Optymalizacja strony internetowej to temat poruszany nader często w kontekście pozycjonowania. Czy kwestia ta zasługuje na tak baczną uwagę? Jak przebiega optymalizacja strony? Komu warto powierzyć wykonanie takiego zabiegu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzieli dziś Pan Marek Masalski – freelancer z Białegostoku, który już od wielu lat świadczy swoje fachowe usługi w branży SEO. Do dzieła!

fot

Optymalizacja strony internetowej to temat poruszany nader często w kontekście pozycjonowania. Czy kwestia ta zasługuje na tak baczną uwagę? Jak przebiega optymalizacja strony? Komu warto powierzyć wykonanie takiego zabiegu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzieli dziś Pan Marek Masalski – freelancer z Białegostoku, który już od wielu lat świadczy swoje fachowe usługi w branży SEO. Do dzieła!

Optymalizacja – podstawowe informacje
Zacznijmy od możliwie najprostszej definicji – czym jest optymalizacja strony internetowej?

- Mianem optymalizacji określa się udoskonalanie zarówno treści tekstowej witryny, jak i jej kodu. Wszystkie te działania mają na celu wzniesienie strony na wyższe pozycje w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki. Jednocześnie należy zaznaczyć, że optymalizacja to bardzo szerokie pojęcie. Do tego, wiele zmian wprowadzanych w ramach optymalizacji nie jest widocznych gołym okiem. Nie zmienia to jednak faktu, iż proces ten jest konieczny i kluczowy w kontekście skutecznego pozycjonowania.

Konieczne zmiany
Słyszeliśmy, że optymalizacja witryny czasami wymaga wprowadzenia znacznych zmian w jej zawartości oraz strukturze. Jak zapatrują się na to Klienci? Czy zmiany ciężko jest zaakceptować?

- Każdy przypadek jest inny. Duża część zleceń to zupełnie nowe strony internetowe. Tego typu witryny są w rękach pozycjonera niczym miękka glina. Zazwyczaj nie zawierają one zbyt wielu błędów, kod jest przejrzysty, a treści są skąpe lub nawet nie istnieją w ogóle. Nie brakuje jednak i Klientów posiadających stare i wielokrotnie edytowane strony internetowe, którzy chcą wznieść się wyżej w wynikach wyszukiwania. W takich sytuacjach niejednokrotnie konieczne okazuje się dosyć mocne przebudowanie witryny. Nikomu z reguły to nie przeszkadza, albowiem takie zmiany prowadzą tylko i wyłącznie ku dobremu.

Jak pozycjonerzy radzą sobie z zapotrzebowaniem na treści? Czy tworzą je sami?

- To bardzo ciekawe pytanie. W wielu zleceniach konieczne jest stworzenie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu unikalnych artykułów lub opisów. Pozycjoner nie ma fizycznej możliwości napisania tylu tekstów, dlatego też zajmują się tym z reguły wykwalifikowani copywriterzy. Sam również współpracuję z tego typu specjalistami, dlatego też zawsze oferuję swoim Klientom treści najwyższej jakości, i to bez przedłużającego się oczekiwania.

Komu powierzyć optymalizację?
Zabiegu optymalizacji z pewnością nie opłaca się zlecać pierwszej lepszej osobie, która ma się za specjalistę. Jak według Pana Marka Masalskiego powinny wyglądać poszukiwania fachowca od SEO?

- Ludzi oferujących usługi pozycjonowania nie brakuje. Mało kto z uznających się za specjalistów zasługuje jednak na zaufanie Klienta. Ze swojej strony zalecam więc w tym względzie ogromną ostrożność.

Dlaczego należy jednak uważać? Co może pójść nie tak?

- Algorytmy Google są obecnie mocno wyczulone na pewne ‘zakazane’ działania. Nie przestrzeganie regulaminów tej popularnej wyszukiwarki odnoszących się do działań SEO może poskutkować znacznym obcięciem widoczności, a nawet ciężkim do odwrócenia banem. Wszystko to może zostać spowodowane nieodpowiedzialnymi działaniami amatorów, których na polskim rynku niestety nie brakuje. W związku z powyższym zalecam uciekać od ofert o podejrzanie niskich cenach – ich autorami są z reguły ludzie niekompetentni, którzy przeprowadzają pozycjonowanie w mocno zautomatyzowany sposób. Podkreślę jeszcze raz, iż niektóre kary ze strony wyszukiwarek bardzo ciężko jest odwrócić. Zdarza się nawet, że bardziej opłacalnym krokiem jest założenie nowej strony internetowej, niż naprawianie dotychczasowej. Apeluję więc do wszystkich: szukajmy prawdziwych specjalistów, a nie tych, którzy za takich jedynie się podają.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Masalskiemu za odwiedziny w naszej redakcji, a także tak kształcącą rozmowę! Jesteśmy przekonani, że poruszone przez nas kwestie pomogą niejednej osobie stojącej przed ważnymi decyzjami związanymi z pozycjonowaniem własnej strony internetowej. Ponadto jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami ze świata marketingu i biznesu, z pewnością spodobają Ci się inne publikowane tutaj treści! Do zobaczenia!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla
  2019-03-24

  Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

  16 letnia bielszczanka poniosła śmierć na miejscu, a jej brat po akcji resuscytacyjnej zos...

  WIDEO : Rada Krajowa PO
  2019-03-23

  WIDEO : Rada Krajowa PO

  Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła kandydatów w Koalicji Obywatelskiej

  Nieuczciwi magazynierzy kradli towar z przesyłek kurierskich
  2019-03-22

  Nieuczciwi magazynierzy kradli towar z przesyłek kurierskich

  Dwaj magazynierzy wyjątkowo „sumiennie” wypełniali swoje obowiązki. Oprócz ewidencjonowani...

   Popularne Artykuły


   Sezon na ogródki letnie od kwietnia
   2019-03-21

   Sezon na ogródki letnie od kwietnia

   Sezon na ogródki letnie pod gołym niebem rozpocznie się w kwietniu!

   Podejrzany o zgwałcenia i kradzieże poszukiwany
   2019-03-19

   Podejrzany o zgwałcenia i kradzieże poszukiwany

   Tomasz Kosik poszukiwany jest na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia m.in. z...

   BBOSiR zaprasza!
   2019-03-21

   BBOSiR zaprasza!

   Z okazji pierwszego dnia wiosny Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do akty...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO