Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-01-20

Bądź na bieżąco


reklama

Nadmiar śniegu powoduje ogromne utrudnienia

2019-01-10 15:07:06 FB Szczyrk 441


Antoni Byrdy Burmistrz Miasta Szczyrk: Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować

fot. FB Szczyrk

Komunikat Burmistrza Szczyrku:

Jak mieliśmy okazję przekonać się w przeszłości, bezśnieżne zimy nie są dla takiego turystycznego miasta jak Szczyrk niczym dobrym. Jednak jak wszyscy wiemy, nadmiar śniegu w naszym mieście powoduje też ogromne utrudnienia, które mieszkańców dotykają w szczególności, utrudniają poruszanie się, parkowanie pojazdów i wywołują szereg innych kłopotów. Państwa poirytowanie taką sytuacją jest zrozumiałe, zwłaszcza, że obecna zima jest pod tym względem szczególna. Pamiętajmy jednak, że na zjawiska pogodowe wpływu nie mamy.

Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować. Niestety, zdarza się, że złość wywołana u niektórych osób trudnymi warunkami, skupia się właśnie na nich. Dzisiaj rano spotkałem się z załogą Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jego pracownicy żalili się, że tylu przekleństw, wyzwisk i złorzeczeń, które są teraz do nich kierowane, nigdy nie słyszeli. Dotyczy to także pracowników referatu Urzędu Miejskiego.

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zrozumienie sytuacji i nie okazywanie pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego i Urzędu Miejskiego negatywnych emocji oraz o zwykły szacunek dla drugiego człowieka. Oni wkładają swój wysiłek po to, żeby inni mogli poruszać się i funkcjonować, mimo tak trudnej sytuacji pogodowej.

Zimą wszyscy chcemy mieć jak najszybciej odśnieżone. Pamiętajmy jednak, że nie da się tego zrobić od razu. Bądźmy bardziej wyrozumiali. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie dwoją się i troją, ale w sytuacji wielodniowych i bardzo intensywnych opadów śniegu nie są w stanie oczyścić wszystkiego i wszędzie w pierwszej kolejności. Odzwyczailiśmy się w ostatnich latach od śnieżnych zim. Pomagajmy sobie, a nie walczmy ze sobą.

Pamiętajmy, że dzisiaj na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na fachowców i pracowników fizycznych. Nie obrażajmy więc osób, które pracują dla miasta, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której sami - z konieczności - będziemy musieli usuwać śnieg z dróg prowadzących do naszych domów.

Zwróciliśmy się do sąsiednich gmin z prośbą o udostępnienie miejsc na składowanie śniegu wywożonego ze Szczyrku.

W dalszym ciągu prosimy o nieparkowanie samochodów na poboczach dróg w godzinach nocnych. Podporządkowanie się takim apelom ułatwi odśnieżanie.

Po raz kolejny przypominamy, że ulice Beskidzka, Myśliwska, Salmopolska i Wiślańska są drogami wojewódzkimi i za ich odśnieżanie odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Natomiast za odśnieżanie ulic Granicznej, Górskiej, Uzdrowiskowej i Olimpijskiej odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

Antoni Byrdy
Burmistrz Miasta Szczyrk


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Jurek Owsiak wraca!
  2019-01-19

  Jurek Owsiak wraca!

  Jurek Owsiak wycofał rezygnację. "Będę grał znowu z Orkiestrą"

  Ostrzeżenia przed smogiem
  2019-01-18

  Ostrzeżenia przed smogiem

  Powiadomienie dotyczące ryzyka przekroczenia wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszon...

  Rozpoznali sprawcę na portalu społecznościowym
  2019-01-18

  Rozpoznali sprawcę na portalu społecznościowym

  Rodzina pokrzywdzonej kobiety rozpoznała sprawcę kradzieży rozbójniczej na portalu społecz...

   Popularne Artykuły


   Ikary rozdane
   2019-01-14

   Ikary rozdane

   26. edycja Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar

   Ekumeniczne Czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej
   2019-01-17

   Ekumeniczne Czytanie Biblii w Książnicy Beskidzkiej

   Po raz jedenasty w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Książnicy Beskidzkiej w...

   „Artyści przeciw nienawiści” również w Bielsku-Białej
   2019-01-19

   „Artyści przeciw nienawiści” również w Bielsku-Białej

   Akcja „Artyści przeciw nienawiści” zainicjowana przez znaną wokalistkę dotarła do naszego ...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO