Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-05-19

Bądź na bieżąco


reklama

Nadmiar śniegu powoduje ogromne utrudnienia

2019-01-10 15:07:06 FB Szczyrk 611


Antoni Byrdy Burmistrz Miasta Szczyrk: Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować

fot. FB Szczyrk

Komunikat Burmistrza Szczyrku:

Jak mieliśmy okazję przekonać się w przeszłości, bezśnieżne zimy nie są dla takiego turystycznego miasta jak Szczyrk niczym dobrym. Jednak jak wszyscy wiemy, nadmiar śniegu w naszym mieście powoduje też ogromne utrudnienia, które mieszkańców dotykają w szczególności, utrudniają poruszanie się, parkowanie pojazdów i wywołują szereg innych kłopotów. Państwa poirytowanie taką sytuacją jest zrozumiałe, zwłaszcza, że obecna zima jest pod tym względem szczególna. Pamiętajmy jednak, że na zjawiska pogodowe wpływu nie mamy.

Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować. Niestety, zdarza się, że złość wywołana u niektórych osób trudnymi warunkami, skupia się właśnie na nich. Dzisiaj rano spotkałem się z załogą Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jego pracownicy żalili się, że tylu przekleństw, wyzwisk i złorzeczeń, które są teraz do nich kierowane, nigdy nie słyszeli. Dotyczy to także pracowników referatu Urzędu Miejskiego.

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zrozumienie sytuacji i nie okazywanie pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego i Urzędu Miejskiego negatywnych emocji oraz o zwykły szacunek dla drugiego człowieka. Oni wkładają swój wysiłek po to, żeby inni mogli poruszać się i funkcjonować, mimo tak trudnej sytuacji pogodowej.

Zimą wszyscy chcemy mieć jak najszybciej odśnieżone. Pamiętajmy jednak, że nie da się tego zrobić od razu. Bądźmy bardziej wyrozumiali. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie dwoją się i troją, ale w sytuacji wielodniowych i bardzo intensywnych opadów śniegu nie są w stanie oczyścić wszystkiego i wszędzie w pierwszej kolejności. Odzwyczailiśmy się w ostatnich latach od śnieżnych zim. Pomagajmy sobie, a nie walczmy ze sobą.

Pamiętajmy, że dzisiaj na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na fachowców i pracowników fizycznych. Nie obrażajmy więc osób, które pracują dla miasta, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której sami - z konieczności - będziemy musieli usuwać śnieg z dróg prowadzących do naszych domów.

Zwróciliśmy się do sąsiednich gmin z prośbą o udostępnienie miejsc na składowanie śniegu wywożonego ze Szczyrku.

W dalszym ciągu prosimy o nieparkowanie samochodów na poboczach dróg w godzinach nocnych. Podporządkowanie się takim apelom ułatwi odśnieżanie.

Po raz kolejny przypominamy, że ulice Beskidzka, Myśliwska, Salmopolska i Wiślańska są drogami wojewódzkimi i za ich odśnieżanie odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Natomiast za odśnieżanie ulic Granicznej, Górskiej, Uzdrowiskowej i Olimpijskiej odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

Antoni Byrdy
Burmistrz Miasta Szczyrk


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Prognoza pogody
  2019-05-19

  Prognoza pogody

  Łowcy Burz Podbeskidzie: Niedziela będzie kolejnym dniem z możliwością rozwoju burz

  Mężczyzna wpadł pod pociąg
  2019-05-18

  Mężczyzna wpadł pod pociąg

  W Łodygowicach doszło do potrącenia osoby przez pociąg na trasie Bielsko-Biała - Żywiec

  Niezwykli mali goście u Prezydenta
  2019-05-18

  Niezwykli mali goście u Prezydenta

  Niezwykli mali goście u Prezydenta. A powód nie byle jaki, bo przecież zbliża się Dzień Dz...

   Popularne Artykuły


   Gorący przełom Maja i Czerwca z MDK
   2019-05-18

   Gorący przełom Maja i Czerwca z MDK

   Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej zaprasza na dwie fantastyczne imprezy, które odbędą s...

   Noc Muzeów 2019
   2019-05-14

   Noc Muzeów 2019

   Zbliża się sensacyjna noc w zamku na wzgórzu – Noc Muzeów

   Kuba powrót do przeszłości
   2019-05-15

   Kuba powrót do przeszłości

   W Domu Kultury w Olszówce odbyło się spotkanie „Kuba powrót do przeszłości”.

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO