Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-03-20

Bądź na bieżąco


reklama

Nadmiar śniegu powoduje ogromne utrudnienia

2019-01-10 15:07:06 FB Szczyrk 576


Antoni Byrdy Burmistrz Miasta Szczyrk: Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować

fot. FB Szczyrk

Komunikat Burmistrza Szczyrku:

Jak mieliśmy okazję przekonać się w przeszłości, bezśnieżne zimy nie są dla takiego turystycznego miasta jak Szczyrk niczym dobrym. Jednak jak wszyscy wiemy, nadmiar śniegu w naszym mieście powoduje też ogromne utrudnienia, które mieszkańców dotykają w szczególności, utrudniają poruszanie się, parkowanie pojazdów i wywołują szereg innych kłopotów. Państwa poirytowanie taką sytuacją jest zrozumiałe, zwłaszcza, że obecna zima jest pod tym względem szczególna. Pamiętajmy jednak, że na zjawiska pogodowe wpływu nie mamy.

Z konsekwencjami tak dużych opadów śniegu ze wszystkich sił starają się walczyć pracownicy naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Robią, co mogą, aby mimo takiej aury w naszym mieście, dało się normalnie funkcjonować. Niestety, zdarza się, że złość wywołana u niektórych osób trudnymi warunkami, skupia się właśnie na nich. Dzisiaj rano spotkałem się z załogą Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jego pracownicy żalili się, że tylu przekleństw, wyzwisk i złorzeczeń, które są teraz do nich kierowane, nigdy nie słyszeli. Dotyczy to także pracowników referatu Urzędu Miejskiego.

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zrozumienie sytuacji i nie okazywanie pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego i Urzędu Miejskiego negatywnych emocji oraz o zwykły szacunek dla drugiego człowieka. Oni wkładają swój wysiłek po to, żeby inni mogli poruszać się i funkcjonować, mimo tak trudnej sytuacji pogodowej.

Zimą wszyscy chcemy mieć jak najszybciej odśnieżone. Pamiętajmy jednak, że nie da się tego zrobić od razu. Bądźmy bardziej wyrozumiali. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie dwoją się i troją, ale w sytuacji wielodniowych i bardzo intensywnych opadów śniegu nie są w stanie oczyścić wszystkiego i wszędzie w pierwszej kolejności. Odzwyczailiśmy się w ostatnich latach od śnieżnych zim. Pomagajmy sobie, a nie walczmy ze sobą.

Pamiętajmy, że dzisiaj na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na fachowców i pracowników fizycznych. Nie obrażajmy więc osób, które pracują dla miasta, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której sami - z konieczności - będziemy musieli usuwać śnieg z dróg prowadzących do naszych domów.

Zwróciliśmy się do sąsiednich gmin z prośbą o udostępnienie miejsc na składowanie śniegu wywożonego ze Szczyrku.

W dalszym ciągu prosimy o nieparkowanie samochodów na poboczach dróg w godzinach nocnych. Podporządkowanie się takim apelom ułatwi odśnieżanie.

Po raz kolejny przypominamy, że ulice Beskidzka, Myśliwska, Salmopolska i Wiślańska są drogami wojewódzkimi i za ich odśnieżanie odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Natomiast za odśnieżanie ulic Granicznej, Górskiej, Uzdrowiskowej i Olimpijskiej odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

Antoni Byrdy
Burmistrz Miasta Szczyrk


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  5 ciekawych faktów na temat kebab
  2019-03-20

  5 ciekawych faktów na temat kebab

  Chociaż każdy kolejny sezon przynosi jakieś błyskawiczne podbijające serca smakoszy kulina...

  Dziś rozpoczynamy astronomiczną wiosnę!
  2019-03-20

  Dziś rozpoczynamy astronomiczną wiosnę!

  Dziś o g. 22:58 rozpoczynamy astronomiczną wiosnę. Dni będą coraz dłuższe

  „Medyk” dzieciom
  2019-03-19

  „Medyk” dzieciom

  Młodzież z bielskiego „Medyka” pokazała, że nieobca jest jej troska o innych i chęć działa...

   Popularne Artykuły


   Bractwo Śródziemia i Książnica Beskidzka zapraszają!
   2019-03-15

   Bractwo Śródziemia i Książnica Beskidzka zapraszają!

   Bractwo Śródziemia i Książnica Beskidzka mają zaszczyt zaprosić na wielkie Ogólnopolskie C...

   Wystawa „Miejskie Kadry”
   2019-03-14

   Wystawa „Miejskie Kadry”

   Od 10 marca w kawiarni na pierwszym piętrze Teatru Polskiego będzie można oglądać „Miejski...

   Znamy nominowanych do „Złotych Masek”
   2019-03-15

   Znamy nominowanych do „Złotych Masek”

   Teatr Polski w Bielsku-Białej i Teatr Lalek Banialuka otrzymały nominacje do Nagród Teatra...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO