Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-03-22

Bądź na bieżąco


reklama

Stal opuszcza jej kapitan – Marcin Czaicki

2018-07-16 05:00:00 BKS Stal Bielsko-Biała 1434


Po ośmiu sezonach gry w seniorskim zespole BKS-u bialską Stal opuszcza jej kapitan – Marcin Czaicki

fot. SN

Dla wszystkich kibiców BKS-u bez wątpienia jest to bardzo smutna wiadomość. Charakter i umiejętności Marcina były zawsze jego znakiem rozpoznawczym. Wychowanek naszego klubu jest z pewnością "bekaesiakiem" z krwi i kości. W ostatnich latach to właśnie "Czaja" godnie przywdziewał opaskę kapitańską. Łącznie "Czaja" w barwach bialskiej Stali rozegrał aż 226 meczów. Czaicki nie opuszcza jednak Bielska-Białej. W nadchodzącym sezonie reprezentować będzie barwy Rekordu.

Dziękujemy Panie Kapitanie za te wszystkie lata oddane bialskiej Stali i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Oby do zobaczenia!

Poniżej zamieszczamy list od Marcina Czaickiego:

– 19 lat grania w drużynach i uczestniczenia w życiu klubu, z 3-letnim okresem grania w Ruchu Chorzów. W moim życiu to szmat czasu spędzony na reprezentowaniu barw BKS-u, z których jestem niezwykle dumny. Cieszę się, że mogłem tu być i tu grać, poznać wielu fajnych ludzi i być małą częścią bogatej historii tego klubu. Wracając tutaj po przygodzie w Chorzowie, w pierwszym jak i w kolejnych latach marzyłem aby osiągnąć awans z zespołem do wyższej ligi, bo zdawałem sobie sprawę, jak wielu osobom będącym wokół klubu by to sprawiło radość. Mam tu na myśli przede wszystkim, kibiców którzy przez cały ten czas byli z nami i dzięki nim ta liga też miała dodatkowy swój koloryt. Dzięki nim i ich dopingowi jest w mojej głowie kilka spotkań, które będę pamiętał do końca życia jak np. mecze z Odrą Opole, Jastrzębiem, Odrą Wodzisław czy derby z rezerwami Podbeskidzia, więc jeśli mogę to za to Panowie ogromne chapeau bas. Te 8 lat spędzonych w seniorskiej drużynie chcąc nie chcąc sprawiło, że mogłem poznać, grać, przeżywać chwile radości, jak i smutku z wieloma świetnymi ludźmi i piłkarzami. Każdy sezon to była inna historia, której nikt nie odbierze i za to wszystkim z którymi mogłem dzielić szatnie dziękuję, a wymieniać nie ma sensu, bo to naprawdę wiele nazwisk. Tak samo mogę mile wspominać wszystkich trenerów, z którymi miałem okazje pracować jak i ludzi pracujących w klubie tych którzy dalej tam są jak i tych których już nie ma wśród nas. Dziękuję! Cieszę się również z faktu że mogłem dostąpić zaszczytu założenia opaski kapitańskiej, zawsze wiedziałem, że to trudna rola i mogłem się o tym przekonać na własnej skórze. Cieszy mnie fakt, że mimo trudnej sytuacji jaka nastała w okresie mojej kapitańskiej przygody udało się zrealizować cel jakim było utrzymanie się w III lidze, natomiast ogromnie żałuję, iż nie potrafiłem się przyczynić przez ten czas do tego wymarzonego awansu, a bywało naprawdę blisko, tego żałuję najbardziej. No ale na każdego przychodzi kiedyś pora, sytuacja jaka nastała po statnim gwizdku sezonu zmusiła mnie do podjęcia niełatwej decyzji. Być może znajdą się osoby, które to mocno skrytykują, ale myślę, że będziecie mnie w stanie zrozumieć. Jak widać nie jestem bardzo obyty w kwestii zmian barw klubowych, ponieważ Rekord będzie raptem moim trzecim klubem, ale ogromnie się cieszę, że udało mi się zostać w Bielsku-Białej, że już co prawda w innych barwach, ale jednak będę mógł reprezentować dalej nasze miasto, bardzo mi na tym zależało. Więc z tego miejsca muszę podziękować sztabowi szkoleniowemu Rekordu oraz prezesowi Szymurze, że nie bali się mi zaufać i szybko zamknęliśmy sprawę transferu. Więc słowem końca jako piłkarz dziękuję BKS-owi za te wszystkie lata, za to co złe mogę tylko przeprosić, natomiast czeka mnie teraz nowy okres w piłkarskim życiu na który czekam z niecierpliwością. Z niebieską eRką udało mi się zdobyć mistrzostwo Polski młodej Ekstraklasy, mam nadzieję że z zieloną będzie tylko lepiej.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  BBOSiR zaprasza!
  2019-03-21

  BBOSiR zaprasza!

  Z okazji pierwszego dnia wiosny Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do akty...

  3 punkty dla Stali
  2019-03-18

  3 punkty dla Stali

  Od pewnego zwycięstwa nad LKS-em 99 Pruchna rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze bialskiej S...

  Górale pewnie pokonali Bytovię 3:1
  2019-03-17

  Górale pewnie pokonali Bytovię 3:1

  Podbeskidzie po premierowej bramce w 2019 roku na stadionie w Bielsku przejęło inicjatywę

   Popularne Artykuły


   Sezon na ogródki letnie od kwietnia
   2019-03-21

   Sezon na ogródki letnie od kwietnia

   Sezon na ogródki letnie pod gołym niebem rozpocznie się w kwietniu!

   MZD informuje
   2019-03-18

   MZD informuje

   Na 32 ulicach prowadzone są prace w ramach bieżącego utrzymania dróg!

   Podejrzany o zgwałcenia i kradzieże poszukiwany
   2019-03-19

   Podejrzany o zgwałcenia i kradzieże poszukiwany

   Tomasz Kosik poszukiwany jest na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia m.in. z...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO