Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2018-10-23

Bądź na bieżąco


reklama

Policyjny pościg ulicami Bielska-Białej

2018-01-12 13:45:00 KMP Bielsko-Biała 1999


Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w pościgu bielszczanina, który jest podejrzany o kradzież volkswagena o wartości 50 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za atak na policjantów

fot. KMP Bielsko-Biała

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w pościgu bielszczanina, który jest podejrzany o kradzież volkswagena o wartości 50 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za atak na policjantów. Ponadto samochodem tym kierował najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Wczoraj tuż przed 10.00 oficer dyżurny otrzymał informację o kradzieży volkswagena caddy z bielskiej ul. Pocztowej. Właściciel zostawił kluczyki w stacyjce i tylko na moment poszedł do placówki pocztowej. Moment ten wykorzystał rabuś. Wsiadł za kierownicę samochodu i odpalił silnik, po czym odjechał z piskiem opon. Dyżurny natychmiast przekazał informację o kradzieży wszystkim patrolom w mieście. Już po chwili policjanci z drogówki zauważyli skradziony pojazd. Ruszyli w pościg za uciekinierem, który nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszającego go do zatrzymania. Sprawca jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Przy skrzyżowaniu ul. Sempołowskiej i Dworkowej policjanci zajechali kierującemu drogę, zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Zatrzymali sprawcę, którym okazał się dobrze im znany z uwagi na swoją kryminalną przeszłość, 27-letni bielszczanin. Sprawca w dalszym ciągu nie dawał jednak za wygraną. Szarpał się i wyrywał, usiłując uciec pieszo. Policjanci szybko obezwładnili napastnika, który zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Okaleczał się uderzając głową w szyby radiowozu. Był arogancki wobec stróżów prawa. Groził mundurowym i zwracał się do nich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Ponieważ nadal zachowywał się agresywnie i próbował się okaleczać objęto go szczególnym nadzorem, a na jego głowę nałożono specjalny kask ochronny. Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty kradzieży pojazdu, naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych i ich znieważenia. O jego losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. W przeszłości zatrzymany był już karany za rozboje, kradzieże oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W więzieniu spędził blisko 7 lat swojego życia. Za obecne przestępstwa grozi mu kolejne 5 lat za kratami.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Potrącony na przejściu dla pieszych
  2018-10-23

  Potrącony na przejściu dla pieszych

  Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w...

  Dramat ku przestrodze!
  2018-10-10

  Dramat ku przestrodze!

  Dramat ku przestrodze! Nie żyje 37-letnia kobieta. Dzieci trafiły do szpitala. Wstępnie us...

  Trwa akcja „NURD”
  2018-10-01

  Trwa akcja „NURD”

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „NURD''

   Popularne Artykuły


   Konkurs - Kali
   2018-10-18

   Konkurs - Kali

   Kali zagra w Bielsku-Białej - do wygrania dwa pojedyncze zaproszenia na koncert

   Głosujemy do końca miesiąca
   2018-10-21

   Głosujemy do końca miesiąca

   Z ponad 300 zgłoszonych wykonawców pozostało niespełna 60

   XIV Międzynarodowy Festiwal Chórów
   2018-10-17

   XIV Międzynarodowy Festiwal Chórów

   XIV Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO