Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2018-07-16

Bądź na bieżąco


reklama

Policyjny pościg ulicami Bielska-Białej

2018-01-12 13:45:00 KMP Bielsko-Biała 1920


Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w pościgu bielszczanina, który jest podejrzany o kradzież volkswagena o wartości 50 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za atak na policjantów

fot. KMP Bielsko-Biała

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w pościgu bielszczanina, który jest podejrzany o kradzież volkswagena o wartości 50 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za atak na policjantów. Ponadto samochodem tym kierował najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Wczoraj tuż przed 10.00 oficer dyżurny otrzymał informację o kradzieży volkswagena caddy z bielskiej ul. Pocztowej. Właściciel zostawił kluczyki w stacyjce i tylko na moment poszedł do placówki pocztowej. Moment ten wykorzystał rabuś. Wsiadł za kierownicę samochodu i odpalił silnik, po czym odjechał z piskiem opon. Dyżurny natychmiast przekazał informację o kradzieży wszystkim patrolom w mieście. Już po chwili policjanci z drogówki zauważyli skradziony pojazd. Ruszyli w pościg za uciekinierem, który nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszającego go do zatrzymania. Sprawca jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Przy skrzyżowaniu ul. Sempołowskiej i Dworkowej policjanci zajechali kierującemu drogę, zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Zatrzymali sprawcę, którym okazał się dobrze im znany z uwagi na swoją kryminalną przeszłość, 27-letni bielszczanin. Sprawca w dalszym ciągu nie dawał jednak za wygraną. Szarpał się i wyrywał, usiłując uciec pieszo. Policjanci szybko obezwładnili napastnika, który zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Okaleczał się uderzając głową w szyby radiowozu. Był arogancki wobec stróżów prawa. Groził mundurowym i zwracał się do nich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Ponieważ nadal zachowywał się agresywnie i próbował się okaleczać objęto go szczególnym nadzorem, a na jego głowę nałożono specjalny kask ochronny. Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty kradzieży pojazdu, naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych i ich znieważenia. O jego losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. W przeszłości zatrzymany był już karany za rozboje, kradzieże oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W więzieniu spędził blisko 7 lat swojego życia. Za obecne przestępstwa grozi mu kolejne 5 lat za kratami.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Sezon SMT na półmetku
  2018-07-16

  Sezon SMT na półmetku

  W niedzielę 29 lipca odbędzie się 4. runda Samochodowych Mistrzostw Tychów.

  Ceny paliw na stacjach nadal mogą rosnąć
  2018-07-15

  Ceny paliw na stacjach nadal mogą rosnąć

  E-petrol.pl: W ostatnich dniach byliśmy świadkami wyraźnego ruchu zwyżkowego. Ceny benzyny...

  Wakacyjna zwyżka cen paliw
  2018-07-07

  Wakacyjna zwyżka cen paliw

  E-petrol.pl: Na stacjach benzynowych w pierwszym tygodniu lipca obserwujemy dalsze, nieste...

   Popularne Artykuły


   Pielgrzymi wyruszą do Częstochowy!
   2018-07-12

   Pielgrzymi wyruszą do Częstochowy!

   Już po raz XXVII wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

   Pendolino roztrzaskało auto
   2018-07-13

   Pendolino roztrzaskało auto

   Pendolino roztrzaskało auto na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pszczynie. Opóźnione ...

   TS Podbeskidzie zagra z Górnikiem Zabrze
   2018-07-12

   TS Podbeskidzie zagra z Górnikiem Zabrze

   14 lipca poznamy nową drużynę Podbeskidzia, która zaprezentuje się już na boisku - podczas...

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO