Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-01-17

Bądź na bieżąco


reklama

Bracia Szeja podsumowują sezon 2015

2016-01-03 05:00:00 GK Forge Rally Team 1072


Jarosław Szeja : Ze wszystkich rajdowych sezonów spędzonych w rajdówce, ten był bez wątpienia najbardziej bogaty w najróżniejsze wydarzenia i emocje

foto: SN

Początek roku to w każdej dziedzinie życia okazja do wytyczenia nowego planu na najbliższe 365 dni i postawienia sobie kolejnych celów. Nie można jednak zapominać o zrobieniu bilansu tego, co przyniósł rok poprzedni. Dokładnie tak samo działa to wszystko również w rajdach samochodowych. Dla GK Forge Rally Team sezon 2015 był pełen nowych wyzwań i dużą próbą, ale zamykając rok, możemy bez wahania powiedzieć, że cały zespół stanął na wysokości zadania i podsumowując wszystko, co się wydarzyło, ma bardzo dużo powodów do zadowolenia. A tak podsumowali sezon 2015 Jarek i Marcin:

Jarosław Szeja: Ze wszystkich rajdowych sezonów spędzonych w rajdówce, ten był bez wątpienia najbardziej bogaty w najróżniejsze wydarzenia i emocje. Wszystko zaczęło się od rozmowy z Sebastianem Fryczem, która otworzyła przed nami zupełnie nowe możliwości - czteronapędowe Subaru Impreza, dwujęzyczny zespół i całkowicie nowy dla nas cykl. W chwili, gdy jeszcze na dobre się to nie zaczęło, to Rajd Valasska skończyliśmy potężnym wypadkiem. Wtedy było naprawdę ciężko, ale dzięki takim ludziom jak Sebastian Frycz, Dawid Marciński i Petr Svoboda, czy naszemu głównemu partnerowi GK FORGE i stajni ROTO, niecały tydzień później mieliśmy świetnie przygotowany, gotowy na pierwszą rundę mistrzostw, drugi samochód.

Mistrzostwa Czech to pod względem rajdów zupełnie inny świat. Jako debiutanci mieliśmy problem, żeby odnaleźć się w tak licznej i mocnej stawce. Zdarzały się też błędy i kilka przygód, tak jak na Rajdzie Krumlov czy Barum. Wszystko to razem sprawiło, że mieliśmy ciężkie początki, ale każdy kolejny start poprawiał naszą jazdę i czasy. Mieliśmy szansę na I Wicemistrza Klasy 3, ale trzeci stopień podium, patrząc na przekrój całego sezonu, trzeba uznać za duży sukces. Cieszę się, że w tym wszystkim udało się nam pojawić jeszcze przed polskimi kibicami na dwóch bardzo ważnych rajdach. Rajd Wisły i Rajd Barbórka ukończyliśmy z wynikiem, który dał nam dużo satysfakcji, a jazda na naszych odcinkach specjalnych, jeszcze więcej przyjemności.

Jesteśmy już teraz myślami w kolejnym sezonie Mistrzostw Czech, ale jeszcze raz chcemy podziękować za ten już miniony, naszym partnerom: GK FORGE - obróbka plastyczna metali, SATJAM - producent blachodachówki, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX i ROTO, całemu zespołowi i kibicom, którzy swoim wsparciem dodawali nam mocy. Myślę, że pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie jechać bardzo szybko, ale mogę obiecać, że w nowym sezonie postaramy się być jeszcze lepsi.

Marcin Szeja: Zawsze gdy trzeba coś podsumować to pojawia się pewien smutek, ale chociaż ten rok już za nami, to był to ogromny krok do przodu. Ten sezon to bardzo dużo pozytywów, ale też ciężkie momenty. Mieliśmy wokół siebie naprawdę wyjątkowych partnerów i międzynarodowy zespół, którego trzonem była ekipa czeskiego ROTO i dlatego to wszystko zapamiętamy bardzo pozytywnie. Oczywiście wszystko to kosztowało masę pracy i pokory, tak samo Jarka, jak i mnie, ale zebraliśmy naprawdę cenną naukę. Bardzo wymagające czeskie rajdy wspólnie z Jarkiem, rady Kajto i Jarka Barana, a do tego szansa wspólnego startu z Sebastianem Fryczem – to wszystko mam nadzieję, zaprocentuje w kolejnym sezonie. Naprawdę jestem pod wrażeniem poziomu, na jakim są rozgrywane rajdy w Czechach, i jakie to jest ważne dla tego kraju, więc bardzo chętnie wrócę tam walczyć na kolejny sezon. Mamy z Jarkiem wiele sportowych ambicji i marzeń, które jeszcze przed nami, ale serdecznie dziękujemy za to czego częścią mogliśmy być przez miniony rok. 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Policja zmienia miejsca kontroli kierowców
  2019-01-12

  Policja zmienia miejsca kontroli kierowców

  Od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „Alkohol i Narkotyki”

  Rok wyższych cen paliw
  2018-12-29

  Rok wyższych cen paliw

  E-petrol.pl: Kierowcy obawiają się, że wchodząca w życie z początkiem 2019 r. nowa opłata ...

  Świąteczne kursy MZK
  2018-12-20

  Świąteczne kursy MZK

  Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej informuje, że w okresie od 24 grudnia 2018 r...

   Popularne Artykuły


   Ikary rozdane
   2019-01-14

   Ikary rozdane

   26. edycja Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar

   Zgasła część świątecznych iluminacji w Bielsku-Białej
   2019-01-16

   Zgasła część świątecznych iluminacji w Bielsku-Białej

   W związku ze śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, w geście solidarności z Rodziną, Najbli...

   IMGW ponownie ostrzega
   2019-01-13

   IMGW ponownie ostrzega

   Kolejne ostrzeżenie IMGW dla Powiatu Bielskiego

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO